Дешеві польоти на орбіту стали близькими до реальності

SpaceX із третьої спроби таки посадила свою ракету-носія Falcon 9 після запуску в космос. Перша ступінь ракети злетіла на висоту 200 км, успішно відділилася від другої ступені, вивела на орбіту 11 супутників ORBCOMM, після чого вертикально приземлилася на Мисі Канаверал у Флориді.

Нещодавно своїми успіхами в поверненні ракети на Землю похвалилася інша американська компанія — Blue Origin. Однак її ракета-носій New Shepard здійснила лише суборбітальний політ. SpaceX же запустив свого "сокола" вдвічі вище, відкривши нову еру в історії польотів людини в космос. Використання багаторазових ракет зменшить витрати на одну орбітальну подорож в 10, а то й у сотню разів, та створить нові можливості для космічної промисловості.

Квадрокоптер, керувати яким можна за допомогою шолома віртуальної реальності

Відчути себе птахом та побачити світ із висоти допоможе квадрокоптер FLYBi. Керувати ним можна, як через наручний пульт дистанційного управління, так і за допомогою окулярів віртуальної реальності. При цьому встановлена на дроні камера повністю повторює рух голови оператора.

Мультикоптер оснащений різноманітними датчиками, які допомагають оминати перешкоди. Максимальна дистанція, на якій працює дрон — 2 км, а час польоту в середньому 25 хвилин. У перші ж дні кампанії на Kickstarter’і проект FLYBi зібрав запланований мінімум у 50 тисяч доларів.

Найменше у світі кольорове зображення

Вчені зі Швейцарського федерального технологічного інституту надрукували найменше у світі кольорове зображення. Його розмір — 80 на 115 мікрометрів.

Друк виконали чорнилом із квантовими точками на основі наночастинок певної форми та розмірів. Досягнення швейцарців записали у Книгу рекордів Гіннеса.