Передусім варто зазначити, що в Україні наразі немає закону про місцеві референдуми. Тому незрозуміло: як же його проводити? У попередньому законі було передбачено, як створюється ініціативна група, скільки треба набрати людей, яка процедура ініціації референдуму тощо.

Читайте також: Декомунізації бути? Чому в Україні скасовують перейменування вулиць

Цю тезу у коментарі 24 каналу підтвердив кандидат юридичних наук, юрист Василь Мірошниченко: доки немає нового закону, будь-який референдум не може проводитися в принципі.

Перша сесія нового парламенту буде орієнтовно на початку вересня. Я не чув, щоб хтось вносив такий проект, а його ж іще треба підготувати. І чи схвалить його парламент, теж питання,
– пояснив він.

Експерт додає, що у Європі немає загальної практики вирішення подібних питань на референдумах. Зазвичай питання найменувань вулиць і проспектів вирішує місцева влада.

До того ж, юрист додає: це – дорога процедура. І вартість її проведення у сьогоднішніх умовах не є виправданою.

Я не знаю, може люди забули, що ми перебуваємо у стані війни. Тому зараз витрачати гроші на те, щоб визначити назви вулиць чи проспектів, мені здається, не на часі. Це може спокійно вирішувати місцева влада,
– підсумував експерт.

25 червня Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київської міської ради щодо перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери (повернути назву Московський) та Романа Шухевича (в минулому – генерала Ватутіна).

Декомунізація
Чим відомі люди, чиї імена носять (і носили) згадані проспекти