Політик пояснив, що йому зателефонували за 2,5 години до початку засідання. Він не зможе бути присутнім, адже перебуває не у Києві.

До теми Ризики для Кличка існують, – політолог про ймовірні кадрові зміни в уряді

Міський голова уточнив, що розпочав робочу поїздку в справах Асоціації міст України на Чернігівщину. Він виїхав з Києва одразу після перевірки робіт на Подільсько-Воскресенському мостовому переході.

Що ще заявив Кличко

Ймовірний розгляд свого усунення з посади голови КМДА Кличко прокоментував телеканалу "Київ". За його словами, на цю тему є багато спекуляцій. "Я б не хотів, аби РНБО у нас підмінювало так зване ЧК минулого століття", – зазначив він.

У нас є ключовий закон — Конституція. Рішення КСУ 2003 року підтвердило, що обраний киянами міський голова повинен бути призначеним головою КМДА,
– підкреслив Кличко.

Й наголосив, що мовиться не про прізвище чи конкретно про його особу. Мовляв, місцеве самоврядування — це люди, які вибирають міського голову, а він є відповідальним перед ним.

Чому заговорили про усунення Кличка з КМДА

Напередодні з'явилася інформація про те, що на своєму першому засіданні у серпні РНБО може розглядати питання усунення Кличка з посади голови КМДА. Такого варіанту розвитку подій не виключав і сам політик.

  • Формальною підставою для розгляду питання Кличка на РНБО може стати статус Києва як столиці України та виявлення у місті корупційних проблем.

Водночас голова парламенту Дмитро Разумков зазначив, що 20 серпня на засідання РНБО усунення голови КМДА розглядати не планують. Водночас додав: не виключено, що до порядку денного ще можуть вносити зміни.

Засідання РНБО 20 серпня: що відомо

  • Ймовірно, що серед тем, які розглядатиме РНБО, будуть санкції через переслідування жителів окупованого Криму. У відповідному переліку – 18 російських суддів та представників окупаційної влади. Обмеження планують ввести щонайменше до 2026 року.
  • Крім цього, можуть обговорити й питання оборонного характеру. Також, ймовірно, аналізуватимуть ситуацію з поширенням в Україні штаму коронавірусу Дельта. Ще одна тема – реформування лісового господарства.