Коли було скоєно напад на Вербича?

Увечері 2 травня у центрі Києва на Подолі кілька невідомих напали на ветерана війни Дмитра Вербича. Вербич пройшов бої у Донецькому аеропорту у складі ДУК "Правого сектору", а повернувшись до мирного життя, зайнявся татуюваннями та фотографією.

Читайте також: Цілеспрямовано намагалися вбити: друг Вербича розповів деталі зухвалого нападу на "кіборга"

За даними поліції, напад скоїли троє хлопців та двоє дівчат, які були одягнені у маски. Зловмисники завдали чоловікові удар ножем у спину, забризкали обличчя газом та хотіли добити молотком. Частково напад був зафіксований камерами спостереження.

Вербич внаслідок нападу отримав колото-різану рану спини – ніж наштовхнувся на кістку й не дійшов до нирок чи інших важливих органів. Удари молотком не завдали йому значної шкоди, адже чоловік відбивався та ухилявся, використовуючи навички, які отримав під час участі у бойових діях.


Лікарі запевняють: Вербичу пощастило, що ніж не зачепив жодних органів (фото – Facebook)

Які версії розглядає поліція?

За фактом нападу на учасника бойових дій на Донбасі розпочато кримінальне провадження. Так, за фактом інциденту до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за статтею Кримінального кодексу про хуліганство, відтак особам, причетним до здійснення нападу, загрожує до семи років позбавлення волі.

У соцмережах, разом з тим, однією із найбільш обговорюваних стала версія про причетність нападників до ліворадикальних груп, які могли сприйняти Дмитра Вербича як ідеологічного опонента.

Кого затримали за напад на Вербича?

Зрештою, 6 травня співробітники СБУ затримали групу людей, які скоїли напад. Затримали у Харкові. У поліції повідомили, що підозрювані позиціонують себе, як "антифашисти". Одна із затриманих дівчат – вона з молотком кидалася на Вербича – розказала, що, гуляла разом із друзями столичним Подолом. Вони побачили людину у футболці з національною символікою і вирішили "покарати бандерівця". Вони недовго стежили за ветераном АТО, потім одягли маски і напали на нього із ножем і газовим балончиком. Один із затриманих мав при собі паспорт громадянина Росії на ім'я В'ячеслава Лукічева.

Як розповіли в СБУ, організатором нападу на учасника АТО є громадянин Росії, який покинув територію України 4 травня та переховується у Польщі.

Чому відпустили частину затриманих?

Тому що, як повідомила адвокат потерпілого захисника Донецького аеропорту Наталя Фещик, лише одна жінка безпосередньо причетна до інциденту, решта – сторонні особи. "Дівчина в них просто проживала, ніби інші навіть в Києві ніколи не були, — їх затримали, але відпустили. Щодо того, чи зізналась жінка у скоєному, не можу сказати , бо не бачила матеріалів справи", – додала адвокат.

Місце перебування інших чотирьох нападників наразі невідоме. Дівчині оголосили підозру і готують запобіжний захист.

Виходячи із тих даних, які опублікувала прокуратура та з інформації у соцмережах, йдеться про 24-річну Катерину Лапінську.


Катерина Лапінська на прізвисько "Вертуха" є дочкою співробітника МІноборони (фото – obozrevatel.com)

Вона, за попередньою інформацією, є донькою начальника відділу аудиту у сфері ресурсного забезпечення Департаменту внутрішнього аудиту, полковника Лапінського Сергія Вікторовича. Прес-служба Міноборону цю інформацію поки що не підтвердила. Всі сторінки дівчини у соціальних мережах наразі видалені або заблоковані.

Що каже захист Вербича?

Що клопотатиме, щоб напад перекваліфікували з "хуліганства" на "замах на вбивство" і "розбій", адже під час бійки у Вербича нападники викрали сумку.