Територія Майдану Незалежності з боку стели Незалежності була обнесена металевою огорожею, за яке людей пускають після попереднього огляду через рамки металошукачів. Згодом з бажаючих пройти за огорожу утворилася черга, яка жваво обговорювала посилення заходів безпеки. Хтось поставився до них з розумінням, хтось – стверджував, що це не по-майданівські, хтось – переймався через металеву пластину в нозі, яка лишилася там з часів Афганістану. Були і ті, хто, постоявши певний час в черзі, мовчки розвертався і йшов геть.
Найбільше людей здивувало, що прохід на алею Героїв Небесної Сотні був перекритий, оскільки там очікувалася присутність Президента. Бажаючим потрапити до місця загибелі людей, люди у військовій формі, які тримали кордон, радили йти туди найближчими паралельними вулицями. Біля каплиці пам'яті героїв Небесної сотні тим часом відбувався молебень у пам'ять про загиблих під час минулорічних акцій протесту.
До початку офіційної церемонії на Майдані зібралося близько 10 тисяч людей. Виступ Президента України Петра Порошенка, який розпочався із півгодинним запізненням, транслювали також на чотирьох екранах, встановлених ближче до будівлі консерваторії. Молодь, що стояла під ними, відзначала, що таке оформлення дещо скидається на кадри з фільму "Голодні ігри".
На завершення промови глава держави разом із сином загиблого на Майдані героя включив десятки прожекторів, спрямованих в небо, як символ душ загиблих під час революції. Після цього весь Майдан виконав гімн України.
Коли було завершене виконання симфонічним оркестром "Реквієму" Моцарта, президентський кортеж від’їхав і алея Героїв Небесної сотні була розблокована. Її відразу ж заповнили тисячі людей, які йшли покладати квіти до місць загибелі полеглих на Майдані рік тому.