Про погрози студентові КНУ Іванові Голоду повідомив у мережі активіст Сергій Мазур. Голод – один з організаторів акції "Ні Портнову в КНУ!"

Читайте також: Гучне повернення Портнова: все, що треба знати про юриста Тимошенко та Януковича

"Вгадайте, чому йому сьогодні погрожували охоронці університету і обіцяли незаліки", – написав Мазур.

Він додав, що акція протесту проти Портнова спрямована не лише на те, щоб посадовця звільнили з університету, а й щоб "підтримати таких студентів, яких адміністрація хоче поставити на місце".

Хто такий Андрій Портнов і чому проти нього протестують?

Юрист Портнов був членом команди експрезидента Віктора Януковича та займався питаннями судової вертикалі і переписуванням Кримінально-процесуального кодексу.

Саме Портнов – автор скандальних "диктаторських законів" 16 січня 2014 року, які в період Євромайдану обмежували конституційні права українців і були спрямовані на придушення протестів.

Андрій Портнов Віктор Янукович
Янукович і Портнов

Після перемоги Майдану Портнов втік до Росії, а згодом – до Австрії. У 2015 році ГПУ відкрила проти нього справу за підозрою у присвоєнні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та зловживання владою або службовим становищем.

Дізнайтеся, чому Портнов вимагає виплатити йому 300 тисяч доларів

Євросоюз наклав на Портнова санкції, але згодом його вилучили із санкційного списку, коли політик виграв судову справу "Портнов проти Ради ЄС".

Після зміни президента України у 2019 році Портнов несподівано повернувся в Україну і зайнявся тим, що активно скаржиться правоохоронним органам на нібито злочини п'ятого президент Петра Порошенка.

Повернення Портнова в КНУ

Портнов працював на кафедрі конституційного права юридичного факультету в КНУ імені Шевченка з 2009 по 2014 рік, допоки його не звільнили з посади. Усе тому, що Портнов працював на посаді за сумісництвом, тож його звільнили і взяли на цю посаду штатного працівника.

Та нещодавно ректор КНУ поновив Портнова на його посаді без конкурсу. Тож з 1 вересня 2019 року той повинен приступити до роботи.

протест проти Портнова КНУ імені Шевченка
Анонс протесту проти поновлення Портнова в КНУ імені Шевченка

Звістка про те, що одіозний Портнов знову стане професором, не сподобалась студентам КНУ. Тож вони анонсували на 20 червня о 18:30 відповідну акцію протесту під червоним корпусом університету. Організатори акції закликали студентів, працівників, викладачів і випускників КНУ "стати на захист честі і репутації свого університету".

Дізнайтеся про відносини Портнова з Коломойським

"Я підтримую будь-який протест, крім голодування. Громадяни повинні вільно висловлювати свої думки і проводити дозвілля в будь-якому зручному для них форматі", – зреагував на звістку про протести Портнов.