Таке рішення прийняв Синод ПЦУ 5 грудня, повідомляє речник Київської патріархії архієпископ Євстратій Зоря.

Цікаво прочитати: Філарет, ПЦУ і томос: що відбувається в українській церкві

Засідання Синоду було присвячене становищу Філарета і забезпеченню умов його життя у зв'язку з ліквідацією Української православної церкви Київського патріархату.

Синод ухвалив такі рішення щодо Філарета:

  1. За заслуги партіарха перед церквою утворити для нього релігійну організацію у формі місії, що ввійде у склад Православної Церкви України.
  2. Він може до кінця життя проживати і використувати для своєї діяльності комплекс будівель у Києві по вулиці Пушкінській, 36.
  3. Йому надали пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі в Києві.
  4. Патріарха будуть до кінця життя утримувати матеріально і фінансувати його новостворену релігійну організацію. Кошти для цього братимуть з добровільних пожертв та за рахунок відрахувань з Володимирського собору.

Також у ПЦУ наголосили, що заяви Філарета про "викидання його на вулицю" – неправдиві і маніпулятивні.

Неодноразово поширювані думки, нібито Православна Церква України "бажає викинути Патріарха Філарета на вулицю" – не відповідають дійсності та безпідставно провокують непорозуміння серед віруючих та у громадськості,
– підсумували у ПЦУ.

Що відомо про конфлікт з Філаретом у ПЦУ?Патріарх Філарет неодноразово висловлював незгоду з уставами ПЦУ, звинувачував митрополита Епіфанія у порушенні домовленостей. Він переконує, що на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року домовилися, що ПЦУ керуватиме Філарет, а Епіфаній лише представлятиме церкву за кордоном.

20 червня 2019 року патріарх провів так званий "Собор УПЦ КП". Там він заявив про відновлення діяльності Київського патріархату. Ще ж і надто – учасники зборів відкинули Томос. За їх словами, документ ставить ПЦУ у залежність від Константинополя.

Синод ПЦУ, який зібрався у відповідь на "собор Філарета", позбавив почесного патріарха його права управління Київською єпархією. Однак не вилучив його зі складу єпископату ПЦУ "за особливі заслуги в минулому". Але з ПЦУ виключили кількох священнослужителів, які були присутні на цьому "соборі" Філарета.

11 листопада Шостий апеляційний суд Києва дозволив ліквідувати Київський патріархат УПЦ.


Кого українці бачать предстоятелем ПЦУ / інфографіка 24 каналу