Боти для відстеження якості повітря

► Aqualitybot

Аби слідкувати за ситуацією з повітрям в Києві, звичайні користувачі можуть використати чат-боти в Telegram. Зокрема, киянин Любомир Мілевський розробив Telegram-бота, який попереджає про погіршення якості повітря у столиці. Така ідея спала йому на думку після чергового смогу над Києвом, повідомляє 24 канал.

До теми Пил навколо Києва: наскільки небезпечно та як захиститися

#aqualitybot показує середнє значення для міста. Дані оновлюються автоматично щогодини. Якщо індекс підніметься вище 101, бот повідомить користувачів про небезпеку.

Індекс якості повітря формується за американським стандартом EPA. Він передбачає чотири рівні:

  • а) 0-50 – все гаразд, можна гуляти і займатися спортом.
  • б) 51-100 – ризик незначний. Можна гуляти, провітрювати приміщення.
  • в) 101-150 – є ризик для здоров’я. Не варто гуляти без нагальної потреби.
  • г) більше ніж 151 – небезпечно виходити на вулицю без захисної маски.

Бот, що відстежує якість повітря

Бот, що відстежує якість повітря / Скріншот

► SaveEcoBot

Ще один корисний бот, який варто підключити не лише киянам, але й жителям інших міст – SaveEcoBot. Це екобот, який розповість вам про ступінь забруднення повітря в більшості великих міст України і про промислові підприємства, що забруднюють навколишнє середовище в усіх населених пунктах нашої країни. Як повідомили засновники, такий бот виник через брак інформації від держави.

З'явилася потреба, щоб була одна велика система, яка агрегує усе в собі. Тому що кожного разу іти на сайт органу самоврядування чи на громадського моніторингу – незручно,
– розповів один із співзасновників SaveEcoBot Павло Ткаченко.

За його словами, система об'єднує 3 проєкти незалежних ініціатив громадського моніторингу повітря – SaveDnipro, EcoCity, AirPollution. Вони власноруч збирають дані зі станцій та їх розповсюджують серед громадян.


SaveEcoBot / Фото saveecobot.com

Саме на цей бот покладаються і у держекоінспекції. Довіряють даним громадської мережі більше, ніж державному моніторинговому центру.

"Світова практика показує, що таким додаткам довіряє навіть держава. Ми теж дуже часто заходимо, щоб перевірити якість повітря у тому чи іншому місці. Цим додаткам можна довіряти, але вони не є ідеальними", – повідомив т.в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

Бот доступний не лише в Telegram, а й у Viber та Messenger.

Iqair та ініші популярні додатки Бризометр та ВентуСкай – це математичні розрахунки даних з супутників.

"Супутник, що він має? Він має певні дані за певний проміжок часу, тобто ретроспективу бази даних за останні 5-10 років. І враховуючи ці данні та враховуючи можливості сучасні, я кажу про штучний інтелект. Машинонавчання аналізує і припускає що забруднення має такий вигляд", – пояснив експерт з екомоніторингу Олександр Карпенко.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно