Про це повідомив радник Президента України Ростислав Павленко під час брифінгу.
Читайте також: Як відбуватимуться Об'єднавчий собор і вибори голови Єдиної помісної церкви: опублікували деталі
"Є оптимістичний сценарій, дуже сподіваюся саме на нього. Це дуже залежить від роботи архієреїв у ці дні, які залишилися", – пояснив Павленко.
Він додав, що наразі на представників українських церков чекають насичені дні, і результат буде на Соборі.
"У кожної зареєстрованої за законодавством України церкви є свій статут. Є напрацювання Синоду Вселенського патріархату, які спрямовані на те, щоб Томос було імплементовано у статут нової незалежної церкви, тому версія, яка буде вироблена архієреями та прийнята собором, стане статутом нової церкви", – сказав радник Президента України.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Далі у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви та оберуть її предстоятеля.
5 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі. За його словами, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського Патріархату взяти участь у цій історичній події.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео