Декілька днів поспіль жителі Києва скаржаться на надзвичайно забруднене повітря.

Детальніше: Як підтримувати свій організм, коли на вулиці смог

Звідки береться смог у Києві?

Смог у Києві, який періодично спостерігають жителі столиці, – це завислі у повітрі небезпечні тверді частки. Основними причинами смогу у столиці та Київській області є погодні умови та численні пожежі.

Багато хто небезпідставно звинувачує у смозі людей, що спалюють сухе опале листя.

Наразі в селі Романків, що в Обухівському районі, горить понад 1,4 гектарів торфовищ, повідомляють у пресслужбі КМДА. Такі пожежі є джерелами викидів монооксиду азоту та оксиду азоту. Активіст Євген Сойкін, опираючись на дані програми Windy.com, у фейсбуці пише, що повітря у Києві уранці 20 жовтня було одним з найгірших у світі.

Забруднене повітря можна було побачити і неозброєним оком. Та варто зазначити, що тверді частинки є в повітрі навіть тоді, коли ми цього не бачимо. Прослідкувати за рівнем забруднення повітря у режимі онлайн можна на порталі Kyiv Smart Environment.


Мешканці Києва та області занепокоєні смогом / фото: Анатолія Лиська

А що таке ці тверді частинки і чим вони небезпечні?

Тверді частинки складаються зі складної суміші твердих і рідких частинок органічних і неорганічних речовин, вони в підвішеному стані присутні в повітрі. Основними їхніми компонентами є сульфати, нітрати, аміак, хлористий натрій, вуглець, мінеральний пил і вода.

Читайте також: Компанія вивозила небезпечні відходи на звичайне звалище замість утилізації: жахливі фото

Найбільш руйнівні для здоров'я частинки діаметром 10 або менше мікронів (ТЧ 10, ТЧ2.5), які можуть проникати глибоко в легені і осідати в них. Хронічний вплив твердих частинок посилює ризик розвитку серцево-судинних і респіраторних захворювань, а також раку легенів.

Смог і інфраструктура

У службі надзвичайних ситуацій попереджають про видимість 200-500 м, що є І рівнем небезпечності – жовтим. Водіїв просять бути уважними та обережними.

Також через забруднення повітря в аеропортах столиці спостерігають затримку рейсів внутрішніх літаків. У "Жулянах" повідомили про затримку бортів компанії "Мотор-Січ" з Одеси та Ужгорода, які прибудуть в середньому на 3 години пізніше призначеного часу.


Затримується рейс з Києва до Одеси

Але масової затримки рейсів, згідно з онлайн розкладом, немає.

Як поводитися, коли на вулиці смог?

Медики радять пити якнайбільше води: дітям потрібно випивати 1,5 л води на добу, підліткам і дорослим – до 2 л.

Рекомендовано обмежити перебування на відкритому повітрі у денні години людям похилого віку, вагітним, дітям, а також людям, схильним до хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів, легенів, серцево-судинної системи, алергічних проявів.

Смог у Києві
Медики радять пити більше води під час смогу

Владі міста рекомендують обмежити рух автотранспорту, особливо вантажного, на центральних вулицях. При цьому рух на центральних автомагістралях має бути безперервний, без утворення заторів.

Читайте також: День без автомобілів: 7 шокуючих фактів, як машини вбивають нашу планету