Сам підозрюваний з'явився на засідання, про це у прямому ефірі розповіла кореспондентка 24 каналу.

Зверніть увагу Провадження щодо третього нападу на мене зупинили, – активіст Стерненко

Станом на 30 липня Стерненко встиг ознайомитися лише з 4 томами справи із 11. За словами прокурора Бозовуляка, підозрюваний зловживає своїми правами, тому той просив встановити для цього термін – 10 днів.

У своєму телеграмі активіст повідомив, що суд вирішив таки задовольнити клопотання прокурора – тепер він має час на ознайомлення з матеріалами справи до 11 серпня.

Стерненко також зауважив, що слідчий досі не переклав документи з російської, водночас адвокати не отримали доступу до речових доказів.

Він вважає, що прокурор і суддя виконали вказівку Авакова та Венедіктової. "Роблять це, щоб пошвидше спихнути справу до суду та засудити мене за те, що я не помер", – переконаний він.

Сергій Стерненко
Сергій Стерненко заходить в будівлю суду / Фото VESTI.UA

Раніше активіст наголосив, що так швидко ознайомитися зі всіма матеріалами, аби надалі можна було оскаржувати якісь пункти, фізично неможливо.

"Прокурор намагається нам сказати, що вивчати матеріали можна із швидкістю приблизно 3 секунди на прочитання кожного аркушу", – підкреслив він.

Зазначимо, що підозрюваний також подав у цей суд клопотання – щодо зміни свого запобіжного заходу, з домашнього арешту на м'якший. Проте наразі суд це ігнорує.

Дивіться включення 24 каналу з-під будівлі суду:

Справа Сергія Стерненка: що відомо

  • Стерненка намагалися тричі вбити в 2018 році. Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Захищаючись, він смертельно поранив одного з нападників ножем.
  • Проросійські політики закликали оголосити активісту підозру, але ніхто не зважав. Знову про це зайшла мова після призначення нової генпрокурорки Ірини Венедіктової.
  • Підозру про умисне вбивство та носіння зброї Стерненку повідомили 11 червня. До цього часу мовилося про "самозахист".
  • СБУ вважає, що активіст справді використав своє право на оборону, але потім догнав нападника і завдам йому смертельного удару.
  • 15 червня суд обрав йому цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Наступного дня суд змінив адресу запобіжного заходу з військової частини в Одесі на Київ.
  • На захист Сергія Стерненка виступає чимало активістів, під час засідання відбулися сутички з правоохоронцями. Апеляцію Стерненка щодо зміни запобіжного заходу залишили без розгляду.