Людина з будь-якого кінця світу може у віртуальній реальності пройтися Інститутською.
Читайте також: Їх вбили, і ми про них забули: хтось ще пам'ятає, що вбивці Небесної Сотні досі не покарані?
Побачити документальні фото і відео, а також автентичні артефакти. А безпосередні учасники подій з перших вуст розповідають свої історії.
Це унікальна історія. Якщо скануються якісь простори, то це здебільшого маленькі кімнати або невелийкий простір. Ми ж відсканували доволі точно 350 метрів довжиною,
– розповів співавтор проекту Aftermath VR: Euromaidan Олексій Фурман.
На створення проекту команда витратила понад півтори року. Нині на завершальній стадії процесу. З наступного року хочуть, аби віртуальну реальність українського Євромайдану відчули у всьому світі. Тему Револіції гідності внесли до освітньої програми ще у 2014 році. Щоправда у книжках історію незламних активістів почали друкувати лише минулоріч.
Спочатку пишеться стандарт, потім програма, а потім друкується підручник. Тема була такою великою, що вона вже внесена до ЗНО з історії,
– розповіла співробітниця Міністерства освіти і науки Наталія Пєскова.
Від того, якими будуть всі пазли історії про Майдан – пам'ятний комплекс, документальні проекти і освітня програма – залежатиме, якою постане Революція гідності в пам'яті і свідомості молодих українців.
І тих, хто з часом призабуде деталі кривавих подій зими 2014 року і тих, хто народився вже після майданівського переродження країни.
Чим запам'яталося протистояння 18-21 лютого 2014 року під час Євромайдану?Силове протистояння між силовиками та протестувальниками стало завершальним етапом Революції Гідності. За інформацією МОЗ, за ці дні загинуло 82 особи – 71 демонстрант та 11 правоохоронців, постраждалими стали 622 людини. Загалом, під час Революції Гідності було вбито 104 людини та поранено близько 2500 осіб.