Головне про рішення Дарницького суду
Дарницький суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Про це інформує 24 канал.
До теми Роковини смерті Василя Стуса: факти з біографії та найвідоміші цитати видатного поета
Медведчук просив визнати недостовірними 9 уривків книги. Суд вирішив, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність позивача та визнав недостовірними 3 фрагменти. Ще у трьох заборонив використання імені Медведчука як персонажа твору, якщо він не дає згоди.
Водночас Кіпіані зазначив, що видаляти ці уривки з книги не будуть.
Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги "Справа Василя Стуса" є неправдою. Два смішних моменти: не можу тепер згадувати всує товриша Медведчука, але називати "сином поліцая" можна,
– зауважив Кіпіані.
Крім цього, з Кіпіані та видавництва Vivat стягнули 860 гривень на користь Медведчука.
Як минуло попереднє засідання суду
Зауважимо, що останнє засідання у справі відбулося 10 днів тому, 9 жовтня. Після цього суддя пішла у нарадчу кімнату. Своє рішення вона оголосила о 9 ранку.
Раніше Вахтанг Кіпіані наголошував, що його захисники своїми "блискучими виступами не залишили каменя на камені" від конструкцій адвоката Кириленка, який представляє Медведчука.
Я не знаю, яким буде рішення. Чомусь здається, що "і вашим, і нашим". Буде відкинуто більшість позовних вимог, але 1 – 2 – 3 залишаться,
– писав раніше Кіпіані у своїх соцмережах.
Суд у справі Медведчука проти Кіпіані / Фото 24 каналу
У чому суть справи щодо книги про Василя Стуса
- Книга Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" вийшла друком ще у травні 2019 року. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, де пояснюється, як і за що насправді судили українського дисидента.
- Віктор Медведчук був тоді державним захисником українського поета Василя Стуса. Його звинувачують у порушенні адвокатської етики під час судового процесу. Сам він своєї провини не визнає.
- Ще влітку 2019 року Медведчук заявив, що проситиме суд заборонити книжку Кіпіані про Василя Стуса, бо там начебто є "висловлювання, які не відповідають дійсності". Журналіст назвав позов тиском на свободу слова.