Журналістка Deutsche Welle намагалася уточнити у Лаврова, чи збирається Росія вийти з ОБСЄ. Проте у відповідь вона почула лише хамство російського міністра, передає 24 Канал.

Важливо "Нічого не бачу, нічого не чую": як міжнародні організації допомагають росіянам

Як Лавров уникав відповідей на питання й хамив журналістам

На пресконференції, яка 1 грудня відбулася у Скоп'є в Північній Македонії, Лавров вкотре уникав запитань. Так, журналістка поцікавилася – чи планує Росія вийти з ОБСЄ, адже міністр заявляв, що "організація скоро розпадеться" й нібито "не має майбутнього".

Натомість Лавров почав вимагати, щоб його "правильно цитували". Російський міністр заявив, що нібито говорив, що йому "байдуже чим закінчиться засідання ОСБЄ". Після цього він у традиційній манері почав хамити журналістці.

Я не знаю, де ви здобували освіту журналіста. Ви поставили питання: "Чи плануємо ми вийти з організації". Я сказав: "Цитуйте мене правильно",
– істерив Лавров.

Ба більше, він почав говорити, мовляв "у Німеччині заведено, щоб члени уряду розжовували журналістам, що їм варто писати". Аби присоромити кореспондентку, Лавров навів до прикладу російських журналістів. Він заявив, що у Росії нібито "поважають" їх і "залишають їм простір для уяви, як вони будуть викладати результати пресконференції".

Лавров нахамив журналістці: дивіться відео

Засідання ОБСЄ: головні новини

  • У столиці Північної Македонії Скоп'є 30 листопада та 1 грудня проходила зустрічі у форматі Ради Міністрів ОБСЄ. На неї запросили зокрема й російського представника Сєргєя Лаврова.
  • Російський міністр також виступив з промовою на засіданні. Втім, слухали його неохоче, а українська делегація, а також представники інших країн, наприклад, міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський не змогли витримати потік маячні та вчинили демарш. Російський міністр, який помітив, що зала під час його виступу порожніє, почав огризатися і попросив, аби його "залишили на самоті".
  • Серед урядовців точилися дискусії про виключення країни-терористки з ОБСЄ. Однак, згодом міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі повідомив, що "дискусія вичерпана", оскільки наразі є "юридичний і політичний аргументи" від держав-учасниць.