А якщо серйозно, то я подумала ось про що. Знаєте, іноді важливо дозволити комусь іншому зайти далеко – щоб побачити діапазон його дій та цінностей. Особливо якщо цей хтось їх вміло приховує. Ось із Китаєм це добре проявляється, наприклад.

Читайте На Росії додалося приводів для нових "жестів доброї волі"

Сутність Путіна треба було розпізнати раніше

Але це лише інколи. У більшості ж – краще реагувати відразу, припиняючи злочин (реальний чи потенційний) у початковій стадії. З режимом Путіна, безперечно, краще, якби Захід розпізнав справжню сутність Путіна на старті.

А так сиділи і чекали, спостерігаючи всю цю наростаючу "псування", поки все не дійшло до ризику для всього світу. У Платона є така фраза: "Це ніби хтось визнавав, що існують мули – кінські та ослячі діти – а що існують коні та осли не визнавав би".

Важливо Це лише початок: яка "третя сила" могла додати росіянам вогника на Зміїному

Ілюзії Заходу

Ось так і Захід довго перебував в ілюзіях щодо справжнього нутра російського режиму, неодноразово спостерігаючи нові прецеденти протоімперської психопатії, внутрішні й зовнішні (починаючи від експропріації ЮКОСу і вбивства Нємцова і закінчуючи війною в Грузії, Сирії, Україні ще у 2014-му).

Зате тепер не хочуть, але бачать чітко всі ці морди – і коней, і ослів з вершниками апокаліпсиса. Ось Столтенберг сказав: "Ми не звертаємо уваги на слова Путіна, а оцінюємо лише його дії". У цій стадії російського колективного божевілля це правильний підхід.

Також цікаво – З 1 липня нарешті запрацював візовий режим із Росією: дивіться відео