За останній тиждень в інформаційному полі з'явилися аж два плани так званого мирного врегулювання російського-українського конфлікту – "турецький" та китайський. На тлі актуалізації теми переговорів у Кремлі знову заговорили нібито про свою відкритість до діалогу. Однак не забули згадати за свої "умови".

Дивіться також Україна вперше збила не лише Ту-22, але й дві Х-22, які він запустив, – Повітряні сили

Пауз у війні не буде

Так, очільник МЗС Сергєй Лавров заявив, що Росія готова до переговорів. Водночас на час їх проведення вона не припинятиме бойові дії.

Міністр цинічно підкреслив, що, мовляв "процес має тривати". Посадовець додав, що повторення "стамбульської історії" не буде, тобто пауз у війні ніхто не робитиме.

Крім того, Лавров зауважив, що перемовини мають відбуватися з врахуванням "реалій на землі", тобто незаконного приєднання до Росії окупованих частин чотирьох українських областей, а також лінії зіткнення.

Висловився Лавров і щодо ймовірного зіткнення із НАТО. Міністр зазначив, що Путін неодноразово казав, що для Росії немає сенсу нападати на країни Альянсу.

Водночас чиновник підкреслив, що, коли НАТО планує наблизитися до кордонів Росії, то в Україні Кремль цього зробити не дозволить.

Ймовірно, чиновник забув, що розширення НАТО попри небажання росіян таки відбулося. І у першу чергу "завдяки" російської агресії проти України.

Також Лавров порозмірковував про долі українських територій. Він сказав, що не знає, що буде із західними областями. Однак Східна Україна, яку політик назвав "ісконно русской" нібито палає бажанням бути частиною країни – агресорки, приносити квіти на могили окупантів імперських, радянських та сучасних часів.

У Путіна відреагували на підготовку замаху на Зеленського

  • Так, прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що Кремль не коментуватиме інформацію про замах на Зеленського, який готувався у Польщі.
  • Нагадаємо, що вчора стало відомо про затримання поляка, який готував вбивство президента України.
  • Затриманий тісно співпрацював з воєнною розвідкою Росії.
  • Зловмисник мав передавати країні-агресору інформації про безпеку аеропорту Жешув – Ясьонка. Це мало допомогти російським спецслужбам спланувати можливий замах на Зеленського під час його перебування на території Польщі.
  • Втім, СБУ розгадала ворожі наміри і вчасно попередила польських колег.