Джонсон відреагував на такі цинічні заяви Кремля. За його словами, це "повна нісенітниця" та черговий прояв російської пропаганди.

Дивіться також Будуть виробляти ядерне паливо: Велика Британія інвестує 300 мільйонів фунтів у нову програму

Кремль звинувачує Джонсона

Борис Джонсон був одним із перших західних лідерів, які відвідали Україну з початку повномасштабного російського вторгнення. Як зазначає The Times, у Києві Джонсона вихваляли за його хоробрість і підтримку українського народу.

Втім, повернувшись додому, його критики припустили, що прем’єр-міністр, мабуть, радів можливості відвернути увагу від політичних скандалів, які зрештою призвели до його падіння. Водночас у Росії візит Джонсона в Україну тепер зображують як щось набагато гірше.

На думку пропагандистів, це було втручання, яке зірвало мирну угоду між Києвом і Москвою. Вона буцімто повинна була гарантувати те, що дострокового припинення найбільшого конфлікту в Європі з 1945 року не буде.

Нещодавно Москва звинуватила Джонсона у тому, що він наклав вето на угоду, яка, за її словами, призвела б до того, що Росія виведе війська з території України. Але це могло б статися лише за умови відмови Києва від своїх прагнень приєднатися до НАТО та прийняття нейтралітету.

Речниця російського МЗС Марія Захарова наприкінці 2023 року заявила, що Джонсон нібито наказав Зеленському не погоджуватися на будь-які мирні угоди з Москвою. За її словами, ексочільник британського уряду заборонив Києву підписувати мирну угоду з Росією за підсумками переговорів у Стамбулі наприкінці березня 2022 року та буцімто вимагав продовження бойових дій проти країни-агресорки.

Ексочільник уряду Великої Британії заперечує такі звинувачення

Джонсон запевнив, що під час дискусій із Зеленським після стамбульських переговорів був "стурбований тим, якою може бути будь-яка потенційна угода". Він тоді пообіцяв, що Британія підтримуватиме Україну "на тисячу відсотків".

Я трохи хвилювався на цьому етапі. Я навіть не міг зрозуміти, якою може бути угода, і я думав, що будь-яка угода з Путіним буде досить жахливою,
– зазначив Джонсон для The Wall Street Journal.

Борис Джонсон може повернутися на посаду прем'єр-міністра

  • У грудні 2023 року стало відомо, що у Консервативній партії уряду Великої Британії назріває бунт. Внаслідок цього існує ймовірність втрати крісла прем'єр-міністра для Ріші Сунака. Депутати-консерватори вважають, що єдиний спосіб врятувати партію від поразки на виборах це повернути колишнього прем'єра Бориса Джонсона.
  • Згідно з соціологічними дослідженнями, на майбутніх виборах у 2025 році лейбористи можуть отримати вдвічі більше голосів. Мовиться про 41 – 45% для лейбористів і 22 – 29% для консерваторів. Один із представників популістської партії Reform UK Найджела Фараж зауважив, що через 6 – 8 тижнів матимемо в опитуваннях понад 15%, а торі почнуть опускатися нижче 20%.
  • Водночас варто розуміти, що досі Бориса Джонсона не повернули на посаду лише через те, що в нього відсутній мандат. Також йдеться про те, що заміна Ріші Сунака на іншого політика з Палати громад "швидше погіршить, ніж поліпшить" ситуацію. Втім, сам Джонсон має шанси повернутися до британського парламенту, якщо хтось поступиться йому місцем.