Втім, не за просто так - Афіни повинні затвердити новий план щодо стабілізації державного бюджету. П’ятирічну програму греки наразі погодили з ЄС та МВФ, тепер її повинен схвалити парламент країни. Втім, ще не отримавши грошей, грецьке керівництво вже сповнене оптимізму.

"Я вірю, що ми на вірному шляху. Цей шлях важкий для Греції. Ми багато чим пожертвували, але ми отримали допомогу від наших партнерів і це не лише зелене світло, але і позитивний знак для майбутнього Греції", - каже прем’єр-міністр Греції Георгіс Папандреу.

У ЄС кажуть - готові і надалі підтримувати одного зі своїх членів. Адже стан Греції впливає на всіх інших, особливо на Єврозону.

"Існує реальна воля членів Єврозони та загалом Європейського Союзу зробити усе необхідне для того, аби забезпечити фінансову стабільність Єврозони та потужно співпрацювати з нашими грецькими партнерами", - каже глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Зазначимо, державний борг Греції складає 350 мільярдів євро. Країна перебуває на межі дефолту. Незважаючи на допомогу від ЄС та МВФ, влада не може вивести країну з кризи. Нещодавно прем’єр-міністр Греції здійснив кадрові перестановки в уряді, втім, як це вплине на реалізацію антикризової програми в довгостроковій перспективі - наразі невідомо.