Командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко розповів 24 Каналу, що у 2022-му Харківська контрнаступальна операція була успішною. Збройним Силам вдалося повалити бойові порядки противника та деокупувати території.

До теми Також мали заходити по Золочівській громаді: росіяни можуть відкрити ще один напрямок наступу

Потрібно робити висновки

Під час контрнаступу України на Харківщину лінія оборони ворога "посипалася". Все тому, що у них були погано облаштовані друга та третя лінії фортифікацій. Відповідно контрнаступ пройшов успішно й вдалося деокупувати Харківщину, частину Луганської та Донецької областей.

Але після цього противник зробив висновки і почав будувати лінію оборони у три ешелони, максимально закопану, зариту, з бетонними перекриттями. Це кілометри укріпленого району, перед якими стоять "зуби дракона", інженерні загородження, міномети та багато іншого.

Противник копає максимально добре. Якщо казати про Україну, то ми маємо робити висновки й будувати дзеркальну лінію оборони, не гіршу ніж у ворога,
– наголосив офіцер.

Щодо ситуації на Харківщині, то не можна сказати, що оборонна лінія взагалі не будувалася. Це не так. Але також не можна казати, що вона будувалася настільки потужно, як у росіян. Низка недоліків є.

Тож замість того, щоб маніпулювати на зраді треба робити висновки, проводити загальний аудит лінії оборони й не тільки в Харківській області, але й в інших регіонах.

"Треба ухвалити всі потрібні рішення, щоб максимальний фінансовий і технічний ресурс був скерований на оборонні лінії. Противник навіть у думках має боятися перейти ці рубежі. Зараз саме це є найважливішим питанням", – підкреслив Юрій Федоренко.

Ситуація на Харківщині: останні новини

  • Росія продовжує свій наступ на Харківщині та постійно скидає керовані авіаційні бомби. Бойові дії ведуться біля Вовчанська та Глибокого. Ситуація залишається контрольованою, а втрат позицій немає.
  • До Харкова прибув президент України Володимир Зеленський. Він провів нараду, на якій головним питанням була оборона Харківщини. Також обговорили ситуацію в енергетиці, адже окупанти постійно обстрілюють критичні об'єкти. Президенту доповіли про ситуацію у Вовчанську.
  • Силам оборони вдалося зупинити ворога на Харківщині та завдати ворогу вогневого ураження. Україна проводить контрнаступальні дії. Окупанти намагаються створити так звану буферну зону, а також планують здійснити маневр і обійти Куп'янськ зі сходу. Успіхів не мають.