Про це 24 Каналу розповів депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко, зауваживши, що Запорізька АЕС є важливою для окупантів в пропагандистському сенсі.

До теми Загроза часткового блекауту можлива через зупинку деяких АЕС, – експерт з енергетики

Яка ситуація на ЗАЕС

Відомо, що Запорізька АЕС зараз не працює на виробництво електроенергії. Станція наразі працює над підтримкою власних "систем життєдіяльності" та контролем усіх процесів. Окупанти постійно здійснюють там різні провокації.

Як наголосив Лишенко, з початку окупації російські загарбники хотіли перепід'єднати Запорізьку АЕС до власної енергосистеми. Однак вони досі не змогли цього зробити. Основною метою окупантів було запустити ЗАЕС і продемонструвати це як перемогу через свою пропаганду.

Їх мета була запустити атомну електростанцію та показати, що вона працює. Це є такий пропагандистський фетиш. Пропагандисти роздували думку, що от все запустять і буде дешева електроенергія на окупованих територіях; буде ще дешевий газ; дешеве паливо. Прям розповідають, що буде "рай на землі". А те, що запуск ЗАЕС неможливий – це просто для них ніж в спину,
– сказав Лишенко.

Що відбувається на ЗАЕС

  • Після того, як окупанти окупували ЗАЕС, на станції відбулося вже 8 блекаутів та один частковий. Це ставалося після провокацій та обстрілів від окупантів. У ці моменти запускалися дизель-генератори та система безпеки.
  • У травні в Енергоатомі повідомляли, що Запорізька АЕС перебувала на межі блекауту. Там працювала лише одна лінія живлення.
  • Відомо, що окупанти використовують ударні безпілотники над Запорізької АЕС. Росіяни обладнали там пускові майданчики для безпілотників.