Дептула зазначив, що чим більша кількість літаків F-16 буде в ЗСУ, тим сильнішою буде українська армія у майбутньому.

До теми Поки не повертатимуться: у Повітряних силах розповіли про пілотів, що закінчили навчання на F-16

Генерал США розповів, що треба, щоб F-16 вплинули на фронт

Американський генерал сказав, що Україна мала отримати F-16 ще два роки тому. Але наразі про це говорити немає сенсу.

Україні потрібно готуватися до використання цих літаків у тій кількості, яку вона отримує зараз. F-16 збільшать потенціал Повітряних сил ЗСУ. Однак чим більше і чим більш досконалі версії F-16 Україна зможе отримати, тим сильнішими будуть ЗСУ в майбутньому,
– наголосив Дептула.

Він підкреслив, що країни-партнери повинні збільшити кількість винищувачів F-16 для України. Крім того, союзники повинні надати вдосконалені блоки F-16, а також сучасне озброєння для цих винищувачів. За словами військового США, це стане продовженням посилення спроможностей Повітряних сил ЗСУ.

Безпілотники також можуть вплинути на зміни на фронті

Девід Дептула також розповів, що Україні потрібно виготовляти якомога більше безпілотників. Це потрібно, аби більш ефективно використовувати їх на фронті.

"Для того, щоб удосконалити використання дронів у цій війні, Збройним Силам України потрібно виробляти якомога більше БпЛА з далеким радіусом дії та значним бойовим навантаженням", – пояснив американський генерал.

Він зауважив, що це дасть змогу бити по ключових цілях у Росії, і знизить здатність ворога розгортати свої сили в Україні. За словами американського генерала, у росіян не може бути недоторканних цілей всередині їхньої країни.

Перша група пілотів завершила навчання на F-16

  • Журналісти Politico розповіли, що 23 травня перша група українських пілотів успішно завершила навчання на американських винищувачах F-16. Це важливий крок на шляху до того, щоб сучасні американські винищувачі з’явилися в українському небі.
  • Хоча точна кількість пілотів та дата завершення навчання залишаються невідомими з міркувань безпеки, у виданні зазначили, що українські пілоти зараз прямують до Європи. За словами речника Повітряних сил ЗСУ Іллі Євлаша, ці пілоти будуть готуватися далі до подальшого прибуття в Україну й продовження виконання своїх завдань на Батьківщині.
  • Євлаш також зауважив, що перші літаки F-16, які прибудуть в Україну, виконуватимуть завдання з патрулювання. Крім того, ці літаки будуть бити по ворожих цілях на лінії зіткнення.