Інформацію про падіння літака Ту-22М3 почали поширювати в російських телеграм-каналах, а губернатор Ставропольського краю опублікував світлини з місця подій. Згодом цю інформацію підтвердили й у Повітряних силах.

Усе про збиття бомбардувальника Уперше за час війни: що відомо про феноменальне збиття російського літака Ту-22МЗ

Що говорять у розвідці Британії про збиття Ту-22М3

У розвідці Великої Британії повідомили, що детально вивчили повідомлення про збиття російського стратегічного бомбардувальника Ту-22М3. Зокрема, у відомстві пишуть, що повідомлення про застосування ракети С-200 для збиття Ту-22М3 "майже напевно правдиві".

Також у розвідці Британії вважають, що збиття Ту-22М-3 – це чергова успішна українська атака по військово-повітряних силах Росії. Окрім того, у розвідці припускають, що із ЗРК С-200 українські захисники також могли збити літак дальнього радіолокаційного виявлення й управління А-50. Тоді, 23 лютого 2024 року, військовим вдалося вразити ворожий літак над Азовським морем.

Це перший випадок збиття стратегічного бомбардувальника системами протиповітряної оборони України,
– заявили у розвідці.

У Міноборони Великої Британії у підсумку додали, що за даними британської розвідки, від початку повномасштабного вторгнення Росія вже втратила щонайменше 100 бойових літаків.

Збиття Ту-22М3: головне

  • У Головному управлінні розвідки повідомили, що збити Ту-22М3 вдалося на відстані у понад 300 кілометрів. Відомо, що за ним також летів ще один бомбардувальник, однак після влучної роботи розвернувся й полетів назад на аеродром.
  • Очільник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що збиття Ту-22М3 може вплинути на плани Росії щодо ракетних обстрілів. Зокрема, він припустив, що, імовірно, тепер Одеса не потерпатиме від ракет Х-22, які запускалися зі стратегічних бомбардувальників цього типу.
  • Також Буданов розповів, що до збиття літака українські військові готувалися тиждень. Вони влаштували засідку й чекали, коли Росія підніме в небо Ту-22М3.
  • До речі, у Росії заявили, що на борту Ту-22М3 було 4 пілоти. Відомо, що двоє з них загинули, один – госпіталізований, а доля четвертого окупанта залишається невідомою.