Військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів 24 Каналу, що літаки ASC 890 є стратегічною ціллю ворога. Вони можуть перебувати в Україні або ж на аеродромах союзників.

Дивіться також Дуже важлива деталь в системі ППО, – Світан назвав переваги шведських літаків ASC 890

Як можна убезпечити літаки

За словами Романенка, західні літаки можуть перебувати на аеродромах союзників або на аеродромах Заходу України. Варто зазначити, що якщо наші партнери заявили, що для літаків F-16 будуть надавати ракети з дальністю 120 кілометрів, то росіяни для Су-35 хочуть використовувати ракети з дальністю 300 кілометрів.

Саме тому, як тільки ці літаки з'являться, вони (росіяни – 24 Канал) будуть на них полювати, це для них стратегічна жирна ціль,
– зауважив військовий експерт.

Також Романенко додав, що літаки ASC 890 є дуже важливими для України, адже вони дають можливості в управлінні військами не лише у повітрі, а й на землі та на морі.

Чорноморський флот вже трохи витіснений з акваторії (Чорного моря – 24 Канал). Треба зовсім пригнічувати таку можливість росіян – морську, повітряну та загалом в Криму,
– пояснив військовий експерт.

Військова допомога Україні: останні новини

  • Швеція передасть Україні, крім двох літаків ASC 890, весь свій парк бронетранспортерів 302, що підтримає формування нових бригад української армії. У пакет також входять ракети Rb 99 та артилерійські боєприпаси.
  • Міністерка закордонних справ Бельгії Хаджі Лабіб заявила, що країна передасть Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року, перші літаки мають прибути до кінця цього року. Міністерство оборони Бельгії також планує забезпечити Україну боєприпасами зі своїх складів для озброєння F-16.
  • Президент Франції Еммануель Макрон 28 травня заявив, що він наступного тижня офіційно презентує план можливого розгортання французьких військових інструкторів в Україні. Це може трапитись вже під час візиту Володимира Зеленського у Францію.