Усі військові постачання такого рівня завжди тримаються в секреті. Про це 24 каналу розповів голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. Він наголосив, що політична комунікація навколо них завжди вибудовується спеціальним, трошки маніпулятивним, але захисним чином.

Дивіться також Винищувачі, боєприпаси, танки: що Україна може отримати після дев'ятого "Рамштайну"

Рішення, ймовірно, вже досягнуте

Експерт зазначив, це робиться для того, щоб:

  • скептики всередині Заходу не змогли дуже швидко відреагувати;
  • Росія не дуже чітко розуміла, коли будуть досягнуті ці рішення.

"Скоріше за все рішення вже досягнуте. А зараз тривають певні технічні консультації, щоб анонсувати це рішення, коли воно вже буде остаточно сформоване", – підкреслив Божко.

Чи ухвалять рішення про надання Україні авіації: дивіться відео

Процес перестраховується

Він нагадав, що перша ластівка рішення по літаках вже була. Це те, що Велика Британія вже починає навчати українських пілотів для того, щоб вони могли літати на сучасних літаках західного зразка.

В цьому випадку, комунікація, яку заявляють західні посадові особи і частково українські посадові особи, має на меті захистити процес ухвалення рішення про передачу. Саме тому все так незрозуміло,
– наголосив співрозмовник.

На думку Ярослава Божко, добре, що все відбувається саме так. Західні країни і Україна перестраховують цей процес від зайвих втручань.

Що відомо про надання Україні сучасних винищувачів: важливе

  • Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк вважає, зустріч у форматі "Рамштайн", що відбулась 14 лютого, успішною. Зокрема він наголосив, що є важливі новини щодо авіації. Партнери вже конкретно обговорюють це питання. Процес рухається вперед.
  • Збройні Сили України потребують авіації для успішного контрнаступу. США будуть ключовою країною у розв'язанні цього питання, але перший крок може зробити інша держава. Дипломат Валерій Чалий вважає, що надання авіації нашій державі може відбутися за "танковою схемою".
  • За даними Financial Times, американські чиновники не виключають факт можливої передачі сучасних винищувачів Україні в міру затягування війни. Військовий експерт Павло Нарожний наголосив, що нікому не вигідне затягування війни, ані Україні, ані її союзникам. Але всі розуміють, що від передачі винищувачів F-16, не відкараскатись.