Про це 24 Каналу розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Раніше повідомлялось про те, як маскуватимуть F-16.

Цікаво Від ППО до танків Abrams і F-16: як Єгипет допоможе Україні перемогти Росію

Домінування в повітрі

Ігнат зазначив, що домінування в повітрі досягається не лише авіацією. У цьому беруть участь і наземні системи теж. Авіація працює під прикриттям рідного ППО, ППО сухопутних військ, радіотехнічних військ. Усе в комплексі повинно працювати, як ППО.

Літаки мають перебувати на всіх оперативних аеродромах в Україні. Вони є, вони функціонують, саме з них і працює сьогодні ще радянська авіація, щодня завдаючи ударів по ворогу.

Ігнат пояснив, чим винищувач F-16 може допомогти Україні: дивіться відео

Перевага в повітрі

Що таке перевага в повітрі? Це перевага в технологіях. Вона важлива не кількістю. Чим раніше побачити ворога, тим раніше можна застосувати по ньому засоби озброєння. Також системи РЕБ дуже важливі. Ці речі допомагають і захистити нашого пілота, і досягати успіху на полі бою й у небі, в повітряному просторі.

Наявність у повітряному просторі F-16 зробить переворот у тому, чого зараз ми не можемо собі дозволити. Це забезпечити перевагу в повітрі над окупованими територіями чи навіть на оперативній глибині окупованих територій.

F-16 зможе це забезпечити, маючи й потужні радари, й відпрацьовуючи одночасно по декількох цілях. У F-16 дуже широкий цікавий спектр озброєння, яке може працювати по різних типах цілей. Літак багатоцільовий. І кораблі не будуть себе добре почувати в чорноморському басейні, й окупанти на землі, й росіяни в небі,
– зауважив речник Повітряних сил ЗСУ.

Надання літаків F-16 Україні: останні новини