Про це російським ЗМІ повідомив представник луганських окупантів Родіон Мірошник. Раніше бойовики заявили про "відкриття кримінального провадження" проти Романа Протасевича.

Читайте також Протасевич та бойові дії на Донбасі: чому Лукашенко вирішив підло брехати

Я вважаю, що це (проведення в окупованому Луганську судового процесу над Протасевичем – 24 канал) цілком можливо,
– сказав він.

Мірошник додав, що окупанти створили так звану "слідчу групу", яка займатиметься "справою Протасевича" і навіть відправили "документи" до правоохоронних органів режиму Лукашенка.

Бойовики просили видати їм Протасевича

Бойовики звинувачують білоруського опозиціонера у нібито участі в бойових діях у складі українського батальйону "Азов" на Донбасі.

Російські найманці навіть звернулася до Білорусі зі запитанням: чи можна провести "якісь слідчі дії" з Протасевичем? Лукашенко заявив, що "не проти".

Протасевич та війна на Донбасі: що відомо

  • Першим про те, що Протасевич начебто воював на Донбасі та вбивав людей, заявив Олександр Лукашенко. Він навіть публічно назвав блогера "терористом". Самопроголошений президент Білорусі, як і бойовики, стверджував, що Протасевич входив до "Азову".
  • На заяву Лукашенка відреагував екскомбат батальйону Андрій Білецький. Він зазначив, що Протасевич був на Донбасі, але зброї до рук не брав. Він працював журналістом.

Затримання Протасевича: коротко

  • Режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка 23 травня примусово посадив літак Ryanair у Мінську.
  • На борту перебували опозиційний журналіст Роман Протасевич та його дівчина Софія Сапега. Їх одразу затримали спецслужби.
  • Міжнародна спільнота різко відреагувала на такі події. США та Європа можуть накласти санкції. Низка країн призупинили авіасполучення з Білоруссю.

До теми Головний дипломат ЄС Боррель назвав Лукашенка диктатором