Третина армії Білорусі, про які заявив Лукашенко, це не така вже й велика кількість військових. Проте у білоруського диктатора є й пріоритетніші напрямки для захисту. Більше про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
До теми Про "гидких поляків", ядерні провокації та відсутність "нациків": Лукашенко видав низку заяв
Чи має Білорусь можливість перекинути війська до кордону з Україною
В інтерв'ю російським пропагандистам Олександр Лукашенко повідомив, що буцімто перекинув до кордону з Україною третину своєї армії. Водночас речник ДПСУ Андрій Демченко наголосив, що ситуація на кордоні ніяк не змінилась.
Останнім часом він постійно сигналізує про те, що збільшує своє угруповання на кордоні з Україною. Але справді не спостерігається ніякого критичного збільшення (військ на кордону – 24 Канал). Лукашенкові треба, щоб його армія була поблизу він Мінська та захищала його від власного народу, а також на кордоні з країнами НАТО,
– пояснив Олександр Коваленко.
З огляду на вищеокреслені причини, Лукашенко не може третину своєї армії просто перекинути на кордон з Україною. Для розуміння, третина білоруської армії – це близько 5000 особового складу. Загалом сухопутні війська Білорусі налічують дещо менш як 15 тисяч військових. За іншими даними, цифра може бути дещо більшою – близько 29 тисяч.
"Лукашенкові потрібно розподіляти цей ресурс вздовж всього контролю та для контролю внутрішньої ситуації. На кордоні з Україною зараз зосереджено приблизно 2000 різних підрозділів білоруської армії. Не в якійсь конкретно взятій локації, а вздовж всього кордону", – зауважив військовий оглядач.
Нагадаємо, що кілька днів тому у міністерстві оборони Білорусі повідомили про нібито перекидання до кордону з Україною РСЗВ "Полонез" і комплексів "Іскандер." Крім того, мовилось також про збільшення сил і засобів зенітних ракетних військ. Причиною такого рішення стала буцімто фіксація "українських дронів" на своїй території.