Під час виступу на Всебілоруських народних зборах Лукашенко використав слова "білоруська визвольна армія". Про це 24 Каналу розповів головний редактор білоруського "Єврорадіо" Павло Свердлов, зауваживши, що диктатор досі має певні асоціації з Другою світовою війною.

Дивіться також "Лукашенко попереджає": скільки потрібно Росії на відновлення запасу зброї

Чому Лукашенко змінив свою риторику

Для частини аудиторії такі висловлювання спрацювали. Дехто справді може повірити в те, що говорить Лукашенко, але більшість розуміє, що ніяких доказів про підготовку нападу на Білорусь, агресію Заходу та небезпеку від країн Балтії – немає.

Також варто звернути увагу на те, що казав Лукашенко про Україну, адже його риторика змінюється. Він почав звинувачувати Віктора Януковича, мовляв, не лише Володимир Зеленський "винний" у тому, що відбувається,
– зауважив Павло Свердлов.

За словами диктатора, вина є на тих, хто плекав корупцію, інші злочини й так призвів до початку Євромайдану. На російських каналах також кидали звинувачення саме в бік Януковича. З цього можна зробити висновок, що Москва та Мінськ працювали спільно.

Лукашенко з повагою говорив про Зеленського, звертався до нього "Володимир Олександрович". Тепер з'ясувалося, що не тільки він "винний", а все вже було зроблено до нього. Пояснити таку зміну риторики можна лише вказівкою з Москви просувати тему перемовин.

Лукашенко думає, що йому треба буде сідати із Зеленським за стіл перемовин, тому хоче придобритися, показати повагу. Напевно, уявляє, що під час переговорів Росія скаже Україні складати зброю, віддавати території, тому зараз нібито треба продемонструвати хоч якусь повагу,
– розповів головний редактор білоруського "Єврорадіо".

Тепер Лукашенко виконує завдання та готує ґрунт для перемовин. Адже чомусь думає, що президент України нібито говоритиме з білоруським та російським диктаторами.

Чому Лукашенко досі вірить у перемовини

Ймовірно, самопроголошений президент Білорусі добре пам'ятає 2015 рік, коли до Мінська приїжджали тодішній президент Франції Франсуа Олланд, України – Петро Порошенко та канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вони проводили зустріч з Владіміром Путіним.

У той час Мінськ справді став центром світової політики, а роль самого Лукашенка була досить важливою. Він це відчував, тому хоче знову все повторити. З ситуації, коли його називають агресором, накладають санкції – раптом стати "миротворцем",
– підкреслив Павло Свердлов.

Отже, Лукашенко вірить, що ситуація знову повториться. До того ж багато хто говорить, що Росія піде в наступ, а це нібито змусить Україну все-таки погодитися на переговори. Хоча офіційний Київ неодноразово таку можливість заперечував.

Останні заяви Лукашенка

  • Самопроголошений президент виступив на Всебілоруських народних зборах. Він вкотре звинуватив Захід у війні в Україні, фантазував про напад НАТО, а країни Балтії назвав такими, що "втратили все, чим колись пишався СРСР". Нашу державу він порівняв з полігоном, на якому "вирішується доля майбутнього світового порядку".
  • Лукашенко не оминув увагою тему ядерної зброї. Він сказав, що "це стосується лише мене та Путіна". Також зауважив, що використання зброї ще не прописано у новій воєнній доктрині, але про це говоритимуть з очільником Кремля. А потім поспішив додати, що "там, де треба, воно прописане".
  • Білоруські ЗМІ повідомили, що Лукашенко наказав знайти нові джерела нафти у країні, адже не вірить, що на території Білорусі немає великих покладів. Завдання "шукати нафту" він поклав на міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища, але наголосив, що інші відомства також мають працювати у цьому напрямку.