Олександр Лукашенко дав 9 серпня пресконференцію під назвою "Велика розмова з президентом". На ній він і висловився щодо окупації Росією Криму.

До теми "Тренд на політв’язнів та катування": роковини початку репресій Лукашенка

За якої умови Лукашенко визнає Крим російським

Розмова про Крим почалася з досить емоційної репліки Лукашенка. Мовляв, на російських ток-шоу, зокрема дослівно "мого друга Володі Соловйова" білоруському президенту закидають, що він не визнав Крим російським. На закид він відповів "переведенням стрілок".

"Коли Лукашенко Крим визнає?". Я йому відповідаю публічно: коли останній олігарх в Росії визнає Крим і почне поставляти туди продукцію, за мною справа не заіржавіє. Хоча мене багато що зв'язує, "Будапештська декларація", пам'ятаєте, ми її підписували?
– зізнався Лукашенко.

У своєму спічі далі він заявив, що може переступити через Будапештський меморандум. Але, як сказав Лукашенко, у нього начебто "зв'язані руки". На це його нібито штовхає теперішня українська влада.

"Українська влада – безумці, яких не візьмуть у ЄС"

Олександр Лукашенко назвав українську владу божевільними через те, що вони закрили повітряний простір з Білоруссю. Відтак Лукашенко планує летіти в Крим через територію Росії.

Ще мені в чомусь дорікають, коли я вболівав більше за Україну, ніж за Білорусь зовсім недавно. І всіляко намагався, щоб склеїти ось ці слов'янські три держави,
– заявив Лукашенко.

Однак, як вважає білоруський тиран, Україна "усе прох*рила". Своїми діями щодо Білорусі українська влада перейшла усі червоні лінії, заявив Лукашенко.

Щодо євроінтеграції України, то Лукашенко дозвов собі знущальний прогноз, що "вас і так не візьмуть у ЄС".