Однак, є й держави, які з тих чи інших причин підтримують агресивну політику Росії щодо України.
Сирія
Сирія, країна у якій за останні роки громадянської війни загинуло майже 100 тисяч людей, підтримала дії РФ щодо анексії Криму. Зауважимо, Володимир Путін підтримує політику президента Сирії Басара аль-Асада.
За словами сирійського віце-прем’єр-міністра Кадрі Джаміля, Сирія уже завершила переговори із Росією стосовно свого приєднання до Митного союзу.
КНДР
Одна з найнедемократичніших держав світу на чолі з диктатором Кім Чен Ином також підтримує дії Росії. Комісія ООН з прав людини підготувала звіт з доказами про здійснення владою КНДР злочинів проти людяності. Однак влада Північної Кореї усі звинувачення відкидає.
Посол КНДР у Москві Кім Ен Дже заявив, що США винні у "тривожних подіях в Україні", у тому числі у "жорстокому нехтуванні прав народів на самовизначення".
Відтак північнокорейський посол фактично заявив про офіційну підтримку КНДР військової інтервенції Росії в Україну.
"Останні тривожні події в Україні, спровоковані за заздалегідь підготовленими змовницькими сценаріями США і країн Заходу і при їх підбурюванні, переконливо показують , хто насправді є призвідником усіх бід на нашій планеті, хто домагається повалення серед білого дня суверенної держави і жорстокого нехтування прав народів на самовизначення", - сказав дипломат під час прийому, присвяченого 65-річчю підписання угоди про економічне і культурне співробітництво між Росією і КНДР.
Сербія
Сербія має неоднозначну позицію щодо дій Росії на території України.
Спочатку Сербія заявила, що хоче бути посередником у врегулюванні російсько - українського конфлікту. Країна наголосила, що готова надати допомогу в разі необхідності і нагадала про глибокі історичні зв'язки Росії з Україною, зазначаючи, що обидві країни є дружніми для офіційного Белграда. Відповідну заяву зробив прем'єр-міністр країни Івіца Дачич.
"Мабуть, був план штучно привнести холод в ці зв'язки (між Україною і Росією). Сербія хоче бути конструктивною і буде надавати допомогу у разі потреби", - зазначив Дачич.
Однак кілька добровольців з Сербії приїхали до Севастополя, щоб підтримати проросійські сили в Криму.
Ми представляємо організацію "Рух четників", їх можна порівняти з козаками в Росії. Наша мета - надати підтримку від імені сербського народу російському народу. Зараз у вас такий же момент, як був у Сербії. Захід і Євросоюз дають гроші опозиції і розповідають, як добре жити в Європі, однак це брехня,
— сказав лідер сербських добровольців
Боснія і Герцеговина
Боснія і Герцеговина відмовилася приєднуватися до спільної заяви країн-учасниць Євросоюзу щодо політики РФ на території України.
Як сказав член Президії Боснії і Герцеговини Небойша Радманович на зустрічі з послом РФ Олександром Боцан-Харченко, боснійське керівництво вирішило утриматися від приєднання до заяви, так як в Президії є різні думки стосовно політики російської влади щодо України і консенсус ще не вироблений.
Зауважимо, на початку березня Президія ухвалила заяву, в якій закликала до врегулювання напруженості в Україні мирним шляхом.
Вірменія
Президент Вірменії Серж Сарґсян під час розмови з президентом РФ Володимиром Путіним підтримав анексії АР Крим Росією.
Під час розмови сторони обговорили становище, що склалося після референдуму у Криму, і обидва "констатували, що це черговий зразок реалізації права народів на самовизначення шляхом вільного волевиявлення".
Зауважимо, президент Вірменії минулої осені під тиском Росії різко змінив свій тодішній курс на євроінтеграцію і замість парафування вже підготованої Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС оголосив, що країна вступатиме до Митного союзу під проводом Росії.
Неофіційно Вірменія підтримує Нагірний Карабах (сепаратистський регіон у сусідньому Азербайджані, де живуть переважно місцеві вірмени). Проте не намагається анексувати його і навіть формально не визнає самопроголошену "незалежність" Нагірного Карабаху.
В Азербайджані натомість заявили, що підтримують територіальну цілісність і суверенітет усіх держав, зокрема, й України.