Про це інформує прес-служба Президента Білорусі.
"Конфлікт в близькій для нас слов'янській державі був найбільш хвилюючим і обговорюваним в міжнародному порядку денному. Адже під загрозу були поставлені питання забезпечення не тільки регіональної, а й міжнародної безпеки", - йдеться в заяві Лукашенка.
"Без перебільшення можна сказати, що війна реально замайоріла на порозі нашого спільного європейського дому", - наголосив він.
У зв'язку з цим він віддав належне мирним ініціативам і пропозиціям в першу чергу президентів України і Росії Петра Порошенка та Володимира Путіна.
На думку Лукашенка, саме завдяки їх принциповим домовленостям на найвищому рівні, досягнутим наприкінці серпня в Мінську, було покладено початок мирному процесу.
"Формат спілкування "Митний союз-Україна-Європейський Союз" дозволив залучити до переговорного процесу сторони, реально зацікавлені в мирі на українській землі і в Європі. Дуже важливими і своєчасними були і конкретні пропозиції президента Казахстану з врегулювання конфлікту. Поза всяким сумнівом, без наполегливих зусиль лідерів провідних держав Європейського союзу було б неможливим досягнути перемир'я у східних регіонах України", - вважає білоруський лідер.
Лукашенко також наголосив, що важливу роль відіграла Тристороння контактна група "Україна-Росія-ОБСЄ" у складі екс-президента України Леоніда Кучми, посла Росії в Україні Михайла Зурабова, а також представників терористів і ОБСЄ.
За словами президента Білорусі, група провела титанічну роботу і досягла згоди щодо питань, вирішення яких здавалося абсолютно неможливим деякий час тому.
"Робота контактної групи заслуговує на справжню подяку та заохочення", - додав він.
Водночас Президент Білорусі висловив переконання, що роботу Тристоронньої контактної групи слід продовжити, можливо, надати їй більше повноважень і підняти її рівень для успішної реалізації всіх досягнутих домовленостей.
Нагадаємо, на переговорах у Мінську підписано протокол про припинення вогню на Донбасі з 18.00 п'ятниці.
Президент України Петро Порошенко наказав начальнику Генерального штабу Збройних Сил України припинити вогонь сьогодні починаючи з 18:00.
Він також доручив Міністрові закордонних справ України спільно з ОБСЄ забезпечити ефективний міжнародний контроль за дотриманням режиму припинення вогню, який має носити винятково двосторонній характер.
Президент України Петро Порошенко заявив, що протокол, підписаний 5 вересня у Мінську,містить 12 пунктів.
Незважаючи на оголошене перемир’я, у ніч на суботу, 6 вересня, частина другої роти батальйону “Айдар” потрапила у засідку російського спецназу поблизу Веселої Гори і Металіста Луганської області. Загинуло близько 11 бійців.
Між тим, Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним щодо підписання мирного протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи 5 вересня у Мінську