"Треба зрозуміти, що усе буде відбуватися. Мета цієї заяви – дуже проста. Є факт, встановлений Європейським судом з прав людини про те, що Юрій Луценко 500 днів перебував за ґратами без будь-яких на це правових підстав. Відповідно, він же не самостійно пішов до слідчого ізолятора. Він навіть вимушений був голодувати, щоб звернути увагу тих осіб, які повинні відповідно до законів України контролювати законність або незаконність затримання та арешту. Усі ці особи є, вони приймали ці рішення. Оскільки факт порушення закону у цьому випадку, з точки зору Конвенції з прав людини встановлений, він і звернувся із заявою про злочин. Зробив це для того, щоб Генеральна прокуратура України зареєструвала цю заяву і провела по ній досудове слідство», – заявив адвокат.

На його переконання потрібно й визначити осіб, які діяли з порушенням вимог законодавства України, і які, за його словами, винні у тому, що екс-міністр за ґратами. Їх, на думку Фоміна, повинні залучити до відповідальності. Він також розтлумачив, що "відповідно до кримінального процесу, вони повинні, отримавши заяву, одразу її зареєструвати і почати досудове розслідування", – пише Gazeta.ua.

"Строки обмежаться лише після того як вони приймуть рішення стосовно конкретних осіб, тобто зроблять повідомлення про підозру. Зараз ще таких строків немає. 26 грудня заява направлена до Генпрокуратури, але ми не знаємо чи вона була зареєстрована. До цього часу ми не отримали від прокуратури будь-яких листів про те, що ця заяву зареєстрована. Якщо цього не станеться, ми будемо звертатися до Генпрокуратури і допитуватися, чому не зареєстрована і хто здійснюватиме за цією справою досудове розслідування", – заявив адвокат.

Окрім цього Фомін висловив припущення, що ГПУ може закрити кримінальну справу.

Нагадаємо, 24 грудня, Головуючий у судовому процесі суддя Олександр Савченко оголосив, що Менський райсуд відмовився звільнити від відбування покарання екс-главу МВС Юрія Луценка за станом його здоров’я.