Напередодні лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив у телеефірі, що в Західній Україні люди отримують смс-повідомлення із закликом не голосувати за його політсилу на парламентських виборах. З цього ж телефонного номера людей запрошували на зустріч із лідером "Європейської солідарності" Петром Порошенком.
Читайте також: "Чорний піар" на парламентських виборах: які методи використовують партії
Цю інформацію підтвердив начальник Департаменту кіберполіції України Сергій Демедюк.
Так, правоохоронці з’ясували, що депутат сільради уклав угоду з мобільним оператором на щомісячну розсилку до 25 тисяч смс-повідомлень. Смс-розсилка мала альфа-ім’я Peremoga. У повідомленнях мовилося, що партія "Голос" не долає 5-тивідсотковий бар’єр, відтак людей провокували не голосувати за цю партію.
Окрім контрагітації проти опонентів, порушник використовував смс-розсилку задля агітації за "Європейську солідарність".
При цьому абонентську базу отримувачів смс сформувала ще під час президентських виборів 2019 року одна з політичних партій, яка домінувала на Львівщині.
Поліція відкрила справу і розслідує її як перешкоджання здійсненню виборчого права.
Повідомлення проти партії "Голос" / Нацполіція
Реагуючи на повідомлення правоохоронців, "Європейська солідарність" назвала "грубим втручанням" відкриту поліцією справу через масову розсилку смс. У партії заявили, що "обурені політично заангажованими діями" департаменту кіберполіції.
Очевидно, це перший прецедент в історії українських виборів, коли відкривається кримінальне провадження за розсилку смс-повідомлень, у яких містилася навіть не власна думка, а лише посилання на соцопитування Київського міжнародного інституту соціології,
– заявили в "Європейській солідарності".
Дивіться відеокоментар Сергія Демедюка:
Результати найсвіжіших соцопитувань перед парламентськими виборами: