Відповідне звернення прийняли 16 лютого на сесії облради. Депутати ЛОР вважають, що рішення Донецького окружного адмінсуду, який скасував указ президента про присвоєння звання Героя України, було заполітизованим.

Цікаво У Львові затримали вандалів, які спаплюжили пам'ятник Степану Бандері: фото

Чому ЛОР просить повернути Бандері звання Героя України

У пресслужбі ЛОР розповіли, що діяльність Степана Бандери символізує "цілу епоху боротьби України за власну незалежну соборну державу, а його ім’я стало символом українського національно-визвольного руху".

Степан Бандера жив і боровся в той час, коли сама боротьба виглядала безнадійною, а мета – недосяжною. Він однаковою мірою протистояв як сталінському, так і гітлерівському режимам. І зрештою саме Бандера переміг. Україна стала незалежною, а тоталітарні системи, яким він протистояв, зникли,
– зазначили у зверненні.

Депутати розповіли, що Бандеру боялись, кили він був живим, й продовжили з ним боротись навіть після його смерті. Проти нього працювала вся потуга пропагандистської машини СРСР, а тепер – працює пропаганда Росії.

Читайте також Голова ЛОДА запросив Киву до Львова на "теплий та гарячий прийом": причина

Чому у Бандери забрали звання Героя України

Президент України у 2010 році надав Бандері звання Героя України "за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу". Проте Донецький окружний адмінсуд визнав цей указ незаконним і скасував його. Підставою для такого рішення було те, що указ видали з порушенням норм, адже Бандера не був громадянином України.

Проте у ЛОР зазначили, що у XX столітті Україна перебувала під окупацією різних тоталітарних систем. З ними боролись справжні герої, які головною метою свого життя вважали відновлення самостійності й незалежності України. Тому визнання цього "величезного геройського вчинку, і є відновленням історичної справедливості".

Закликаємо Президента України надати Степанові Бандері звання Героя України. Україна повинна пам’ятати й належно вшановувати своїх Героїв,
– додали у зверненні до президента.

Так, депутати Львівської облради, закликали Зеленського та Верховну Раду внести зміни до закону "Про державні нагороди" й указу "Про звання Героя України" та присвоїти статус "Герой України" людям, які не мають або не мали українського громадянства.