Про це 20 травня повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Він зазначив, що в історії між українцями та поляками було безліч непорозумінь.

До теми Як би не падав, треба вставати і йти: історія українки, яка через війну приїхала в Польщу

"Могили наших предків по обидва боки кордону є свідками конфліктів і взаємних кривд. І хоча це давні справи, часто вони ставали на перепоні взаєморозумінню. А наш спільний ворог ще й вдало підливав олії до вогню. Ця війна показала хто друг, а хто ворог", – написав мер.

Крок до взаємного примирення

За словами Садового, леви на Польських військових похованнях у Львові раніше були причиною суперечок та стояли закритими. Тепер скульптури стануть кроком до остаточного взаємного прощення за минулі кривди.

Хай живе Польща! Слава Україні!,
– написав Садовий.

Керівниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко розповіла, що левів готують до реставрації.

Коротко про меморіал

Польський військовий меморіал у Львові збудували впродовж 1926 – 1939 років. Фігури левів на комплексі "Цвинтар орлят" стояли на південному боці кладовища. Одна зі скульптур на щиті мала напис "Завжди вірний" та герб Польщі, інша – "Тобі, Польщо" та герб Львова.

Радянська влада забрала левів з цвинтаря ще у 70 роках минулого століття. Їх повернули з ініціативи польського міністерства культури аж у 2015 році, проте це викликало неоднозначні реакції, бо дії не погодили з українською стороною. Фігури левів вирішили не демонтувати, а просто закрили.

Може зацікавити – Садовий про останній обстріл Львівщини: дивіться відео

Підтримка Польщі для України: останні новини

  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав ізолювати Росію від світу. Він заявив, що коли Україна програє, то це стане кінцем звичного для Європи світу.
  • Міжнародний комітет порятунку розробив для українців фінансову допомогу. Мовиться про 710 злотих на 1 особу + 610 злотих на члена сім'ї щомісяця.
  • Польща відреагувала на кризу з пальним в Україні. Вона надасть 25 тонн бензину.