Ця книга – паперова версія програми "Наші", яка виходить на 24 каналі. А все починалось з фрази шеф-редактора: "Це коротенький проект місяців на два, тож підготуй 30 тем". Два місяці переросли в 4 роки, а 30 тем – в понад 500 програм.
Це історії українців за походженням, за місцем проживання, яких визнав увесь світ. І це не кілька історій. Це 80 історій. Ці люди змінили хід історії, а їх досягнення дивують і вражають весь світ. Багато героїв книги вже відомі нам – Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Енді Воргол, Софія Яблонська, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. А є ті, про яких можна дізнатись зі сторінок книги: оскароносний мультиплікатор студії "Дісней" Володимир Титла; талановитий генетик, який розвинув теорію Дарвіна, Теодозій Добжанський; вчений-математик, чиї розробки лягли в основу першого у світі комп’ютера, Михайло Кравчук; донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи Wi-Fi, Геді Ламар; легендарний воротар NHL Террі Савчук; харків’янин, який розшифрував писемність майя, Юрій Кнорозов.
"Коли готувала програми, у голові постійно крутилась думка: Чому я раніше про це не знала??? Що син бердичівського психіатра Сідіс вступив до Гарварда в 11 років, львів’янин Улям розробляв термоядерну бомбу, киянин Горовиць здобув 25 "Ґреммі". Ну це ж круто, правда? Давідофф народився на території України, донька львівського банкіра Геді Ламар винайшла принцип роботи wi-fi, а виходець із сучасного Кропивницького заснував NBA. Вже вражає, але цих імен значно більше. Син українських емігрантів 39 років залишався кращим хокейним воротарем світу, інший – винайшов LED лампочку, а українкою була не лише принцеса Сіаму, а й Кореї", – написала у Facebook журналістка 24 Каналу і авторка книги #НАШІ на карті світу Уляна Скицька.
Презентація книги відбудеться у четвер о 16:00 у Львові. А гостей, які прийдуть на події, чекає приємний сюрприз, адже прийде герой книги – львів’янин Павло Резвий, який на човні переплив 2 океани.
Історії "наших" надихають. Хочеться, аби їх переповідали один одному у кав’ярнях і пабах, згадували у шкільних класах і наступного разу, розповідаючи про експедицію Роберта Скотта, показали дітям відео, де Антон Омельченко танцює гопак на борту Terra Nova, а вивчаючи піраміду Маслоу, бодай одним речення згадали, що його батьки з Києва,
– поділилась Уляна Скицька.
Художнім оформленням книги #НАШІ на карті світу займався Антон Селлешій. Відповідальний редактор Ольга Ренн.