Як повідомляють у Львівській міській раді, це вимушений крок, щоб захистити культурну спадщину міста.
Найважливіше Росія напала на Україну: хронологія основних подій
Востаннє статуя Ісуса Христа покидала собор під час Другої світової війни
Статуя Ісуса Христа – частина дерев'яного вівтаря "Голгофа" у Вірменському соборі. Її, як і фігуру Матері Божої та Марії Магдалини, демонтували, щоб відправити на збереження у сховище.
Скульптуру демонтували та перенесли до сховища / Фото Юлії Хомиць
Як зауважує начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, вівтар з XIV століття пережив війни, пережив епоху боротьби Радянського союзу з релігією. Над ним нещодавно працювала група українських і польських реставраторів.
До слова, одну з фігур вівтаря було знайдено у музеї. Очевидно, вона була захована під час Другої світової війни так, як ми зараз це робимо,
– підкреслила вона.
Раніше скульптури ховали від знищення під час Другої світової війни / Фото Юлії Хомиць
Лілія Онищенко наголосила на тому, що ця сакральна пам'ятка – єдина в Україні і, мабуть, цілій Європі. Сам вівтар захистили за допомогою металевих листів.
Зауважимо, що це не єдина пам'ятка, яку у Львові захищають від можливих руйнувань. Захисними екранами прикривають вітражі у церквах і житлових будинках, деякі – узагалі демонтовують. А от фонтани навколо міської ратуші отримали вогнетривкий захист.
Відомо, що у Львові збережено понад 2 500 пам'яток історії й архітектури. Сама ж історична частина міста, а також Святоюрський комплекс з 1998 року належать до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!