Розслідування авіакатастрофи тривало 2 роки. Його проводила спеціальна комісія Національного бюро з розслідування авіаційних подій.

До теми Падіння вантажного літака Ан12 під Львовом: усе, що відомо

Оприлюднили висновки розслідування авіакатастрофи у Сокільниках

У 2019 році у селі Сокільники трапилась авіакатастрофа – впав вантажний літак АН-12. На його борту перебували 8 людей, 5 з яких загинули. До технічного розслідування трагедії залучили експертів львівського аеропорту, Держпідприємства обслуговування повітряного руху, ДП "Антонов" та авіакомпанії "Україна-Аероальянс", яка була власницею літака.

За висновками комісії, на момент падіння авіасудно, зокрема двигуни та паливна система, були повністю справними, а екіпаж – досвідченим. Експерти вважають, що основною причиною катастрофи були фізичний стан та перевтома екіпажу, який не встиг відпочити між рейсами.

Найімовірнішою причиною зіткнення справного повітряного судна із землею під час заходження на посадку в умовах туману, стала неспроможність екіпажу виконувати політ в приладових умовах внаслідок ймовірної фізичної перевтоми, що призвело до неусвідомленого зниження літака нижче глісади та зіткнення із землею,
– мовиться у висновках комісії.

Під час спроби посадки в аеропорту "Львів" літак опустився нижче глісади – траєкторії польоту, коли авіасудно знижується перед посадкою. Внаслідок цього він зіштовхнувся з деревами та впав у Сокільниках, не долетівши приблизно 1,5 кілометра до злітно-посадкової смуги аеропорту.

За висновками експертів, ще однією причиною падіння літака могла бути його перезавантаженість. На момент злету авіасудно було перевантаженим на 5,4 тонни за максимальну злітну масу. Тож це могло призвести до збільшення використання палива. Його залишок не дозволив перелетіти на запасний аеродром у Борисполі, тому екіпаж попросив дозаправлення у Львові.

Дивіться фото з місця авіакатастрофи / Фото Нацполіції та ДСНС Львівщини

Зауважте Катастрофа Ан12 під Львовом: у Вінниці відбувся похорон загиблих льотчиків – фото

Падіння вантажного літака АН-12 біля Львова: коротко

  • Приблизно о 6:40 4 жовтня 2019 року у Сокільниках впав вантажний літак АН-12.
  • Внаслідок авіакатастрофи 5 людей загинули, ще трьох – госпіталізували у важкому стані.
  • Авіасудно перевозило автомобільні запчастини з іспанського міста Віго до Стамбула. Воно повинне було дозаправитись у львівському аеропорту.
  • Літак належав київській приватній авіакомпанії "Україна-Аероальянс". Одразу після авіакатастрофи Державіаслужба заборонила їй польоти.
  • Слідчі відкрили кримінальне провадження за "порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту, що спричинили загибель людей". Результати цього розслідування невідомі досі.
  • Першою версією авіакатастрофи була нестача пального. Однак її потім заперечили. Потім слідство назвало ще 4 версії трагедії: помилка пілота, помилка командно-диспетчерського пункту, погодні умови та несправність літака.