За словами Володимира Зеленського, саме можлива велика кількість жертв мотивує владу активізувати дипломатичні переговори щодо врегулювання конфлікту. Про це глава держави заявив в інтерв'ю.

Цікаво Ситуація складна: що відбувається біля кордону України

Жертв може бути багато

Володимир Зеленський наголосив, що за 8 років протистояння на Донбасі уже 15 тисяч осіб загинули. У випадку повномасштабної війни ця цифра може суттєво зрости.

За роки війни ми вже маємо близько 15 тисяч загиблих. Півтора мільйона українців були змушені залишити свої домівки й стали внутрішніми біженцями. Якщо ж говорити про ціну не локального, а ширшого конфлікту, то зрозуміло, що людські втрати можуть бути на порядок вищими,
– заявив Зеленський.

Президент підкреслив, що Україна готова докласти усіх необхідних зусиль для досягнення миру. Однак офіційний Київ не буде проводити переговорів з бойовиками на Донбасі, оскільки їх контролює Росія.

Загроза російського вторгнення: головне

  • Восени 2021 року в низці американських ЗМІ з'явилася інформація про загрозу повномасштабного російського вторгнення до України та високу військову активність Росії біля наших кордонів. Згодом цю інформацію підтвердив керівник української розвідки Кирило Буданов і заявив, що це може статися уже цієї зими.
  • Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що біля українських кордонів Росія розмістила понад 94 тисячі військових. Він також переконаний, що наступ можуть почати цієї зими.

До теми пропонуємо сюжет про готовність Харківщини до можливого наступу: дивіться відео