"По-перше, строк звернення до суду щодо дій ОВК про підсумки голосування і дій ЦВК про результати виборів в мажоритарному окрузі становить 5 днів за Кодексом адміністративного судочинства. Цей строк пропущений давно. Уже 4 місяці минуло від дня голосування. По друге, після реєстрації депутатів і закінчення строку на судове оскарження обидва депутати склали присягу у ВР і набули повноважень народних депутатів України. Цей момент у юридичній площині є незворотним", – розповів у коментарі "Українській правді" Магера.
Також заступник голови ЦВК відзначив, що підстави дострокового припинення повноважень нардепа в Україні визначені у 81-ій статті Конституції, а їх тільки 6. Окрім того, що повноваження нардепів України припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради, достроково повноваження припиняються у таких випадках:
– складення повноважень за його особистою заявою;
– набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
– визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
– припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;
– його смерті.
Магера наголошує, що рішення про дострокове припинення повноважень нардепа приймається більшістю від конституційного складу парламенту. А у випадку невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження депутата припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду.
Нагадаємо, раніше нардеп Віктор Балога повідомив, що Вищий адмінсуд скасував депутатські повноваження Павла Балоги та Олександра Домбровського.
Також згідно із сьогоднішнім рішенням Вищого адмінсуду, ЦВК зобов’язали провести повторні вибори у 11 і 71 округах.