Передумовою до зміни назви країни стало блокування Грецією інтеграційних процесів Македонії.

Читайте також: Македонія: провальна перемога чи переможний провал, або Знову рука Москви

Вимога сусідів – змінити назву Республіки Македонія на Північну Македонію. Адже теперішня назва співзвучна з грецьким регіоном.

Парламент Македонії прислухався до голосу македонського народу. Дві третини висловились за конституційні зміни. Македонія стане частиною європейської родини. Наше бачення і наші мрії стануть дійсністю для громадян, – додав прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв.

Нагадаємо, нещодавно у Македонії відбувся референдум. 91% людей висловились за зміну назви та європейську- і північноатлантичну інтеграцію.

Навіщо потрібне перейменування Македонії?Суперечка щодо назви "Македонія" між Грецією та Республікою Македонія триває вже понад 20 років. У Греції назву Македонія має історична область на півночі країни. 17 червня офіційні Скоп’є та Афіни підписали історичну угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. Підписання угоди мало б покласти край 27-річній суперечці між двома країнами, проте після цього в країнах спалахнули масові протести. Саме затягування з перейменуванням країни вважається головною перепоною на шляху Македонії до вступу в ЄС та НАТО.