Макрон вже поговорив про Україну з лідерами США, Німеччини, Великої Британії та Італії. Про це журналісти пишуть, посилаючись на свої джерела в Єлисейському палаці.

До речі Байден ще раз поговорив із європейськими лідерами після дзвінка Путіну

Макрон подзвонить Путіну та Зеленському

Очільники 5 держав підтвердили прихильність до спільної роботи, щоб гарантувати суверенітет, стабільність і безпеку України. Найближчими днями Макрон планує зателефонувати ще Зеленському та Путіну.

До речі, французького президента запитали про можливі нові санкції проти Росії. Той відповів, що слід дочекатися підсумків зустрічі Байдена і Путіна. За його словами, стратегія полягає в тому, щоб почати роботу і процес мирного врегулювання.

Ідея полягає в тому, щоб спробувати повторно залучити його (Путіна – 24 канал) в переговорні формати,
– сказав Макрон.

Що відомо про розмову Путіна та Байдена

  • Президенти 7 грудня поговорили у відеорежимі. Розмова тривала понад 2 години.
  • Байден пригрозив Путіну наслідками нападу на Україну. Він наголосив, що буде рішуче реагувати на ескалацію та попередив про сильні санкції.
  • Американський президент також відкинув вимогу російського колеги про те, що Київ не повинен вступити в НАТО. Путін раніше вимагав "юридичних гарантій". Байден наголосив, що таке питання вирішуватиме лише Альянс.
  • Натомість у Кремлі кажуть, що президенти говорили про "внутрішньоукраїнську кризу".
  • До речі, Байден перед розмовою подзвонив європейським лідерам. Після відеозустрічі з Путіним він переніс заплановану розмову із Зеленським, аби ще раз зідзвонитись з ЄС.