Таку думку висловив сайту "24" директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
За його словами, французи не хотіли голосувати за інертний порядок денний, який пропонували інші кандидати в президенти – збереження робочих місць, питання землі, які здаються важливими, але, насправді не є мобілізуючими. А Макрон запропонував динамічний порядок денний і таким чином залучив більшість виборців.
Читайте також: Чарівний та амбітний Макрон. Цікаві факти про наймолодшого президента Франції
На думку Віталія Кулика, Макрон буде працювати над посиленням ролі Франції у прийнятті рішень в ЄС, щоб в епоху глобалізації повернути Франції лідерські позиції у світі.
"Макрон виступатиме за повернення долі суверенітету країнам-учасникам ЄС. Він говоритиме про вироблення єдиних ліній поведінки: в енергетиці, безпековій сфері. В оточенні Макрона звучали ідеї створення європейської армії і вироблення більш стійкої лінії аналітичної дипломатії. Це на користь Україні", – вважає політолог.
При цьому, як наголошує експерт, в питанні європейської перспективи для України не треба переоцінювати Макрона. В його політичній силі є люди, які обережно ставляться до будь-яких перспектив розширення ЄС. Тому Києву важливо знайти точки дотику з майбутнім французьким урядом і президентом, щоб донести українську позицію.
Читайте також: Заяву Порошенка про друга України соромно коментувати, – дипломат
Кулик також зауважив, що команда Макрона мало говорила про врегулювання ситуації на Донбасі. Він зробив кілька знакових заяв про збереження санкційного режиму стосовно Росії, але чіткого бачення моделі врегулювання не звучало.
В переговорному процесі в рамках "нормандської четвірки" Франція потрібна як баланс. Віддати повністю ініціативу Німеччині, враховуючи певні складності і вплив РФ на Берлін, недоцільно. Але і не варто переоцінювати значення Франції. Французи завжди зациклені на власних проблемах і український порядок денний у них десь дуже далеко. Це виклик для України, і завдання української дипломатії – максимально вказати, що є певні червоні лінії, які не треба переходити,
– наголосив Віталій Кулик.
Нагадаємо, президентом Франції за результатами голосування, яке пройшло 7 травня, став центрист Еммануель Макрон. Свої голоси за нього віддали 66,1% французів. За Макрона проголосували 20 мільйонів 753 тисячі 798 виборців.