Таку думку в ефірі 24 каналу висловив експерт-дослідник Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв. За його словами, наявна інформація наразі не вказує на повномасштабне вторгнення.

До теми Канада не відправить додаткових військових інструкторів в Україну через дії Росії

"Росіяни готуються до атаки й малих точкових ударів. Можливо, на Одесу, прорив на Харків. Мабуть, посилення східних проблем із Донецької та Луганськими областями", – відзначив він.

Краєв: Агресія, яку не бачили з 2014 року

Краєв вважає, що правдою справді є те, що росіяни сконцентрували 175 тисяч військ на кордоні, а також те, що російський Генштаб має детальні плани й стратегії на атаку України.

У мене є дуже великі сумніви про т е, що плани (Росії про повномасштабне вторгнення – 24 канал) справдяться й угрупування 175 тисяч людей спроможні виконати таку операцію. Росіянам потрібні мільйони військовослужбовців. Зараз таку силу вони висловити не можуть.

Олександр Краєв

Експерт-дослідник "Української призми"

Які умови масштабного вторгнення Росії

На думку Краєва, можна говорити про реальну фронтальну повноцінну війну за таких умов:

  • "підіймання" Південно-Західного військового округу;
  • створення відповідної інфраструктури;
  • прикріплення з Центру Росії.

Краєв припустив сценарій нового вторгнення Росії: дивіться відео


Проте, за спостереженнями експерта-дослідника, плани, які розробляють, схожі лиш на удари проривних груп або підтримку терористичних організацій на Донеччині та Луганщині. "Україні треба готуватись до значної агресії, яку не бачили з 2014 року, але це буде не фронтальна війна від Житомира до Одеси", – підсумував він.

Напад Росії: останні заяви посадовців

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що він готовий до будь-яких варіантів розвитку безпекової ситуації. За його словами, Збройні сили пройшли складний шлях розвитку і є одними з провідних армій світу.
  • Міністр оборони Олексій Резніков відзначив, що насправді максимальний намір Кремля – те, щоб України не було взагалі. Можлива ескалація може стати катастрофою, як для Росії, так і для всієї Європи.
  • Польща повідомила, що Росія, стягуючи війська до українських кордонів, перевіряє реакцію світу. На думку польського МЗС, головний план Кремля у тому, щоб досягнути мети без військових методів.