Вони полегшують буденні завдання, розвивають суспільство, а також рятують життя. Як українські винахідники створюють необхідні винаходи, розповідає 24 Канал за підтримки компанії Cosmolot у спецпроєкті Brave Inventors.
Читайте також Як двом волонтерам з Прикарпаття вдалося за місяць створити унікальний наземний дрон
У новому епізоді CEO ТОВ "БайкБокс" Олександр Литвин розповів про електробайк Е-motion. Що це за винахід, скільки він коштує і чим відрізняється від велосипеда – далі в матеріалі.
Е-motion – потужний та безшумний електробайк
Електробайк Е-motion – невеличкий, але доволі потужний байк, який використовують для різноманітних задач Сили оборони. Він швидкий, маневровий та безшумний. Щобільше, попри свої відносно невеликі розміри, він може виконувати багато різнопланових завдань.
Зокрема, бути мобільним павербанком. За словами CEO компанії – такі байки були давно розроблені та відпрацьовані. Їх можна описати як велосипеди з властивостями ендуро мотоцикла.
За своєю потужністю такий байк може мати від 600 ватів до 3 кіловатів. До особливостей цієї моделі належить те, що у неї досить вузька рама. Її виготовляють зі спеціального листового металу.
Олександр Литвин ділиться, що байк випробували віртуально ще заздалегідь – три роки тому. А після подій 24 лютого 2022 року компанія передала три готові байки на Харківський та Бахмутський напрямки. Тож розробка має щонайменше півтора року досвіду роботи в жорстких умовах.
"І постійно до нас надходять замовлення, тому ми шукаємо можливості з волонтерами та фондами з фінансування. Адже це надважлива річ – вона безшумна, дуже надійна, пересувається по будь-якій пересічній місцевості – залежить це від підвіски й від гуми, яка встановлюється з відповідним протектором для твердішого покриття або для сипучих ґрунтів чи пісків", – зауважує CEO компанії.
До слова, на такому байку запросто зможуть пересуватися одночасно дві людини – він здатний витримати на собі орієнтовно 250 кілограмів. Байк важить до 60 кілограмів – тож ним буде з легкістю керувати.
Технологічний та швидкий байк E-motion / Фото Brave Inventors
У цьому і є його унікальність – негабаритний, байк має хороші показники в плані потужності. Окрім того, що він безшумний, так ще і мінімально помітний у тепловізорі.
Які переваги такої розробки
Добра амортизація та легкість ходу добре роблять свою справу, забезпечуючи не лише швидкість, а що головне – комфорт водія.
Запасу ходу у цій версії вистачає на 100 – 120 кілометрів, а у надважких режимах – на 70 кілометрів. Мовиться про ситуації, коли багнюка, наприклад, вже більше ніж до середини колеса, або треба рухатися вгору, а на байку їдуть дві людини, коли піщані ґрунти тощо.
Трапляються випадки, наприклад, коли банально треба підвезти їжу туди, де важко голову навіть підняти. У такому разі також використовують електробайк,
– розповідає CEO ТОВ "БайкБокс".
Також в Е-motion є можливість педалювання. Надважлива функція, яка дозволяє легко відвезти винахід у потрібне місце навіть коли він розряджений.
Варто зауважити, що прилад майже не заряджається, коли водій крутить педалі. Таким чином можна додати лише 2-3 відсотки від необхідного заряду.
Попри це, розробники рекомендують використовувати педалювання, де це можливо. Це необхідно, аби не виснажувати акумулятор – так прилад зможе подолати значно більшу дистанцію.
Розробку можна використовувати як велосипед / Скриншот з відео
Винахід може працювати як павербанк
Підзарядка байка залежить від зовнішніх факторів, зокрема – чи є достатній струм. У нормальних умовах розробка заряджається 3,5-4 години до повного заряду.
Акумулятор має місткість 50 амперів на годину. У цій моделі встановлено два швидкісні роз’єми USB. Однак, на прохання Сил оборони, на верхню частину рами встановлюють й інші виходи.
Що цікаво, від байка можна зарядити батарейки для коптерів чи рації, якщо потрібно. А також від нього також може працювати Starlink.
Чому "БайкБокс" вирішили долучитися до ініціативи Brave Inventors
"До нас постійно надходять запити на цю техніку, і ми шукаємо спонсорів, які можуть нам допомогти – це і волонтерський рух, і фонди долучаються до цього. Однак, складна історія у тому, що вартість такої техніки – не дешева", – каже Олександр Литвин.
Тож Brave Inventors – це чудова нагода для "БайкБокс" залучити необхідні фінанси, щоб продовжувати виготовляти надважливі в умовах сьогодення байки.
Скільки коштує E-motion
CEO компанії ділиться, що винахід коштує 130-160 тисяч гривень. Ціна залежить від компонентів, запасу ходу, місткості батареї, потужності двигуна тощо.
Ми використовуємо найякісніші компоненти, тому що це надійність, якість і від цього залежить життя людей,
– наголошує Олександр Литвин.
Загалом потужність виробництва "БайкБокс" дозволяє виготовляти 120 байків на місяць.
Байк долає складні рельєфи та має світломаскування
Байк витримує динамічне навантаження при стрибках та може легко педалюватися як звичайний велосипед. Долає складні рельєфи місцевості.
Може застосовуватись як пересувний павербанк, а також перебувати у режимі "світломаскування", адже вся світлова індикація вмикається за необхідності.
У байку продумана кожна деталь / Фото Brave Inventors
Підкреслимо, що модель вже 5 років експлуатується в різних умовах. Електричні байки – це дійсно незамінна річ. Легкість, простота у використанні та результативність – те, що допомагає виконувати необхідні завдання та рятує життя.