Про це екс-прем'єр, який свого часу був також міністром оборони та головою СБУ, заявив у інтерв'ю "5 каналу".

Читайте також: Передноворічний Донецьк: у мережі опубліковані депресивні фото міста

На мій погляд, ніякої загрози великої війни немає. Зрозуміло, що Росія використовувала, і буде використовувати будь-який спосіб (маніпуляції, – "24"),
– зазначив він.

За словами Марчука, гібридна війна на Донбасі закінчиться раніше, ніж протягом 25 років, маючи на увазі конфлікт в Нагірному Карабасі.

"Я думаю, що може бути ситуація врегульована на Донбасі і значно раніше. Не просто дуже. Так, світова практика знає, Нагорний Карабах (25 років, – "24"), Північна Ірландія за 20 років, Колумбія за 50 років, Палестина... Але там інші складові. Трохи в Північній Ірландії (конфлікт, – "24") схожий на наш. Але в тому конфлікті немає ядерного гравця, який є іноземною державою", – сказав він.

Представник України в ТКГ припустив, що ситуація може розвиватися і в невигідному світлі для України.

"Тому, що Росія випередила Захід, не кажучи вже про Україну, розірвавши кілька великих важливих світових угод, які забезпечували баланс і стабільність. Вийшла з договору про звичайні збройні сили в Європі, наплювала на Будапештський меморандум", – пояснив він.

Нагадаємо, представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук розповів, що не бачить перспектив появи миротворчого контингенту ООН найближчим часом в зоні АТО та на україно-російському кордоні.