Про це екс-прем'єр, який свого часу був також міністром оборони та головою СБУ, заявив у інтерв'ю "5 каналу".
Читайте також: НАТО не хоче "холодної війни" з Росією, – Столтенберг
"Відверто кажучи, у мене невелика надія, що вдасться найближчим часом з миротворчим контингентом щось позитивне вирішити", – зазначив він.
За словами Марчука, для ситуації на Донбасі варто розглядати два види миротворчих операцій: з підтримання миру та примушення до миру, і останній передбачає застосування зброї власне миротворчими контингентами щодо порушників миру або тих, хто нападає на миротворців.
На варіант примусу до миру Росія ніколи не погодиться. Вона зараз не погоджується і на миротворчу операцію з підтримання миру. А чому "підтримання миру"? Тому що це коли сторони домовилися про мир, але є багато непорозумінь, порушень і т. д. В цьому випадку домовленість є, але її потрібно просто підтримати: розвести сторони, розтягнути подалі, потім перехідні тимчасові адміністрації в деяких місцях під егідою ООН вводяться,
– пояснив екс-прем'єр.
Читайте також: Коли очікувати напруження на Донбасі: версія політолога
Враховуючи той факт, що на різних рівнях з боку Москви, а також ватажків бойовиків на Донбасі вже прозвучало багато заяв про те, що вони проти запропонованої Україною ініціативи введення миротворців, тому перспективи появи миротворчого найближчим часом у зоні АТО мінімальні, вважає Марчук.
"Водночас це не означає, що це питання не потрібно просувати, і президент Порошенко правильно зробив, що порушив це питання на Генасамблеї ООН", – додав він.
Тим часом 2 січня на Донбасі зазнали поранення двоє українських бійців.