Марк Рютте почне виконувати повноваження генерального секретаря НАТО з 1 жовтня 2024 року, саме тоді звершиться термін повноважень його попередника Єнса Столтенберга.

Дивіться також В Росії відреагували на призначення нового генсека НАТО

Член Атлантичної ради, голова ГО "Україна в НАТО" Юрій Романюк розповів 24 Каналу, що коли Росія здійснила повномасштабний напад на Україну у 2022 році, тоді вся Європа й особисто Марк Рютте суттєво змінилися. Новопризначений генсек НАТО повністю став на бік України.

Нідерланди надають Україні безмежну допомогу

Романюк зауважив, що Марк Рютте став палким прихильником України, а уряд Нідерландів надає всебічну підтримку нашій країні та її громадянам.

Зміна генсека НАТО й обрання Марка Рютта – це один з найкращих варіантів для України і загалом Альянсу. Будемо сподіватись, що він надалі буде йти в тому ж напрямку, що й Столтенберг. Думаю, що для України не буде ніяких несподіванок з призначенням нового генсека,
– озвучив Романюк.

Коротко про нового генсека НАТО

Посли 32 держав-членів Альянсу схвалили кандидатуру Марка Рютте на посаду генсека НАТО 26 червня. До цього він був прем’єр-міністром Нідерландів, обійняв посаду у 2010 році. Від початку широкомасштабної війни Росії проти України Рютте почав активно підтримував нашу державу. Зокрема, уряд Нідерландів виявив бажання надати ЗСУ літаки F-16, аби посилити обороноздатність України.