Про це 24 каналу розповіла радниця міністра енергетики, надзвичайна та повноважна амбасадорка Лана Зеркаль. Вона також зазначила, що у цьому Фонді вже є 500 тисяч євро від Данії, 10 мільйонів від Німеччини та 10 мільйонів доларів від Британії, їх потрібно письмово оформити.

Читайте також Не збіг, – Зеркаль назвала, хто заважає Україні постачати більше електроенергії в Європу

"Але це тільки початок, всі розуміють, що потрібно підтримувати нас, бо без підтримки нам буде дуже важко та іноді взагалі неможливо пройти цей зимовий період", – каже Зеркаль.

Такого масштабу руйнувань, яких зазнали ми зараз – це важко було передбачити. Якщо говорити про відсоткове співвідношення, то пошкоджені 30% підстанцій, які розподіляють енергоресурс,
– додає вона.

Чи є критичними руйнування після обстрілів 10-11 жовтня

Ці руйнування не є критичними на зиму, каже Лана Зеркаль, але складнощі виникли через те, що руйнування відбулися одночасно.

Детальніше про руйнування енергосистеми України внаслідок масованого обстрілу: дивіться відео

"Це складна робота для енергетиків та ремонтних бригад, їм доводиться працювати цілодобово, аби у домівках була електрика", – додає фахівчиня.

Звичайно, такого масштабу не було – ми зіштовхнулися із потребою ремонту по всій країні. Але наші люди неймовірні, тому все полагодимо.

Опалювальний сезон в Україні буде складним: як триває підготовка

  • Україна активно готується до опалювального сезону. Президент Володимир Зеленський відверто заявив, що зима цьогоріч буде не простою. Попри це, українська влада робить усе, аби в українців було тепло в оселях.
  • За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, житлові будинки та теплові мережі готові на майже 90%, тож невдовзі можна буде говорити про вихід на всі 100%. Але мовитиметься лише про ті регіони держави, де не ведуться активні бойові дії.
  • Однак важливо не лише налагодити роботу мереж, а й забезпечити себе необхідною кількістю палива, яке й генеруватиме тепло. Так, у підземних газосховищах України зберігається майже 14 мільярдів кубометрів газу.
  • Через повномасштабне вторгнення енергосистема України матиме проблеми. Потрібно бути готовими