Важливо, що 6 тисяч заяв надійшли з Донбасу. Про це розповів заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.

До речі Доводить, що син загинув через Росію: ЄСПЛ прийняв скаргу батька українського військового

Що відомо про скарги

Ліщина зауважив, що ці тисячі скарг не комунікували, тож він не знає, про що там мовиться. Однак він порівняв, що загалом з України 4 тисячі скарг, а з Донбасу – 7 тисяч. Тому у Мін'юсті підозрюють, що людей, які живуть в ОРДЛО, могли підштовхнути масово подавати заяви проти України.

За словами чиновника, з ЄСПЛ Україні комунікували лише 2 заяви:

  • Перша стосувалася виплат українських пенсій. Щоправда, суд констатував, що національні засоби захисту ще не вичерпані. Тож скаргу відхилили
  • Друга – руйнування житла. Заявниця скаржилась, що нібито її будинок обстріляли українські військові. Однак у справі теж не вичерпані засоби захисту на національному рівні.

Скарги щодо України та Росії

Ліщина зауважив, що в суді є 150 – 200 справ, де фігурують Україна та Росія.

Це скарги, подані українськими військовими, яких взяли в полон і катували. Військовими, так чи інакше постраждали від військових дій,
– наголосив посадовець.

Заяви подали проти Росії як порушника та України, у якої були зобов'язання для виконання. Наприклад, погана організація бойових дій, через що військові потрапили в полон.